Aktualności

Policjanci zatrzymali poszukiwanego listem gończym

Mrągowscy policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego na podstawie listu gończego. Mężczyzna poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Mrągowie celem odbycia 2 lat kary pozbawienia wolności. Unikał on wymiaru sprawiedliwości i nie stawił się dobrowolnie w Areszcie Śledczym w Szczytnie.

Mrągowscy policjanci wczoraj około godziny 20.00 zatrzymali 22-letniego mężczyznę. Poszukiwany były on na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Mrągowie celem doprowadzenia go do zakładu karnego. Miał  odbyć karę dwóch lat pozbawienia wolności. 22-latek ukrywał się na terenie gminy Piecki unikając tym samym wymiaru sprawiedliwości.
Dobra praca operacyjno – rozpoznawcza policjantów pozwoliła na ustalenie miejsca pobytu mężczyzny. Zdziwiony 22-latek na widok policjantów próbował uciekać, myśląc, że schroni się w pobliskim lesie. Nieskutecznie, bo po krótkim pościgu zatrzymali go funkcjonariusze. 22-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Jeszcze dzisiaj trafi do aresztu, gdzie nie uniknie kary.
Młody mężczyzna w 2014 roku został oskarżony o  popełnienie 10 zabronionych czynów: kradzież z włamaniem i kradzież.