Aktualności

Mrągowo/Mikołajki: Dokonał rozboju – po godzinie był już w areszcie

Przed sądem odpowie 34–letni mieszkaniec Mikołajek, który na jednej z ulic miasta zaatakował 53–latka, zabierając mu rzeczy, które przy sobie posiadał. Kilkadziesiąt minut później napastnik został zatrzymany przez mrągowskich policjantów. Za popełnione przestępstwo 34–latkowi grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

W niedzielne popołudnie (05.01.2017) około godz. 17:00 do Komisariatu Policji w Mikołajkach zgłosił się mężczyzna, informując o dokonanym na nim rozboju. 53–letni mieszkaniec miasta powiedział, że kilkanaście minut wcześniej szedł jedną z ulic i zauważył idących w jego kierunku trzech mężczyzn. W momencie kiedy ich mijał, jeden z mężczyzn uderzył go łokciem w nos, a gdy się przewrócił dodatkowo go kopnął. Po chwili napastnik zabrał reklamówkę, w której pokrzywdzony miał narzędzia budowlane. Po ich zabraniu napastnik uciekł w nieznanym kierunku.

Poszkodowany dokładnie opisał funkcjonariuszom mężczyznę, który go napadł, ponieważ znał go osobiście. Mikołajscy policjanci w poszukiwaniu podejrzanego sprawdzili jego miejsce zamieszkania oraz miejsca, w których mógł przebywać. Informacja o poszukiwanym napastniku trafiła do pozostałych patroli w okolicy. Kilkanaście minut później policjanci mrągowskiej drogówki patrolując ulice Mikołajek, zauważyli opisanego 34–letniego sprawcę rozboju. Mężczyzna na widok radiowozu zaczął uciekać, jednak już po kilkunastu metrach został zatrzymany.

34-latek z Mikołajek trafił do policyjnego aresztu i wkrótce odpowie przed sądem. Za dokonanie rozboju grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.