Aktualności

Ukrywali się przed organami ścigania. Zostali zatrzymani przez policjantów

Mrągowscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn. 20-latek i 19-latek poszukiwani byli zgodnie z nakazem wydanym przez miejscowy sąd. Unikali kary, jednak nieskutecznie ponieważ dobra praca funkcjonariuszy pozwoliła na ustalenie miejsca ich pobytu.

Wczoraj około godziny 21.00 mrągowscy policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę. Osoba ta poszukiwana była na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego celem odbycia kary jednego roku pozbawienia wolności. Zaskoczonego mężczyznę policjanci zastali w miejscu zamieszkania. Nie był on w stanie nawet uciekać, bo miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.
Młody mieszkaniec Mrągowa został skazany za popełnienie przestępstwa kradzieży. Mężczyzna unikał wymiaru sprawiedliwości i nie stawił się dobrowolnie w areszcie. Nie uniknął jednak spotkania z policjantami.

W tym samym czasie dobra praca kolejnych funkcjonariuszy pozwoliła na zatrzymanie 19-letniego mieszkańca gminy Piecki. Według pozyskanych wcześniej informacji mężczyzna miał ukrywać się w pomieszczeniach gospodarczych. Policjanci, którzy przyjechali pod wskazany adres zaważyli ślady na śniegu prowadzące do konkretnego budynku. Wchodząc do niego zauważyli uciekającego poszukiwanego. Daleko nie udało mu się zbiec, ponieważ chwilę później został zatrzymany przez policjantów.
Młody mężczyzna miał do odbycia 50 dni pozbawienia wolności za to, że nie zapłacił grzywny w wysokości 1000 złotych. 19-latek na noc trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.  

Jeszcze dzisiaj mężczyźni zostaną przewiezieni do zakładu karnego, gdzie na pewno nie wymigają się od odbycia kary.