Policjant czujny po służbie - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Mrągowie

Aktualności

Policjant czujny po służbie

Mrągowscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 53-latka kierującego oplem mimo sądowego zakazu. Informację o nim otrzymali od policjanta będącego po służbie, który zauważył, jak ten jawnie lekceważy przepisy prawa. Teraz mężczyźnie grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Do interwencji doszło wczoraj tuz przed godziną 20.00. Policjanci ruchu drogowego patrolujący ulice powiatu otrzymali informację o mężczyźnie, który porusza się osobowym oplem corsa, a który nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.

Informację tę przekazał policjant, który był w czasie wolnym od służby, a który zauważył kierowcę na parkingu przed jednym z marketów. Funkcjonariusz jadąc za opisanym kierowcą na bieżąco informował o jego kierunku jazdy.

Chwilę później 53-latek został zatrzymany do kontroli drogowej. Podczas interwencji nie miał prawa jazdy, bo miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów ważny do kwietnia 2017 roku. Kierowca był trzeźwy. Nie mógł jednak kontynuować jazdy, dlatego za kierownicę wsiadła wskazana osoba, która posiadała stosowne uprawnienia.

Teraz mężczyzna odpowie za popełnione przestępstwo. Za zlekceważenie sądowego zakazu grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.