Nietrzeźwi w rękach policji - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Mrągowie

Aktualności

Nietrzeźwi w rękach policji

Kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do lat 15 grozi dwóm mężczyznom. Kierowca osobowego volkswagena wpadł w ręce mrągowskich policjantów, ponieważ poruszał się autem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał drugi kierowca, który spowodował kolizję pod dyskoteką.

W piątek po godzinie 8.00 policjanci patrolujący ulice miasta zwrócili uwagę na samochód osobowy marki Volkswagen Passat. A dokładnie na jego kierowcę, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej na ulicy Oficerskiej w Mrągowie.

Podczas kontroli okazało się, że nie było to jedyne przewinienie kierowcy. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. 57-latek nie mógł już kontynuować jazdy. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy kategorii A,B,T, a pojazd przekazali osobie przez niego wskazanej.

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w nocy z soboty na niedzielę.

W pobliżu dyskoteki w Mrągowie doszło do zdarzenia drogowego. W tym miejscu kierujący osobowym renault uderzył w zaparkowane bmw.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia dowiedzieli się że świadek, który zaobserwował tę kolizję podbiegł do renault, a wtedy też zauważył, że mężczyzna siedzący za kierownicą jest nietrzeźwy. By uniemożliwić mu dalszą jazdę, natychmiast wyciągnął kluczyki ze stacyjki.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia zgłaszających. 43-letni mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy kategorii A,B, a pojazd przekazali osobie przez niego wskazanej.

Teraz mężczyźni odpowiedzą za złamanie przepisów prawa. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości według kodeksu karnego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15 przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten może być orzeczony to 3 lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.