Aktualności

14 lutego 2017 Mrągowo zatańczy i zaprotestuje przeciwko przemocy!

Komenda Powiatowa Policji w Mrągowie, Alicja Jakubiak ZUMBA Mrągowo, Zespół Szkół nr 2 w Mrągowie zapraszają do udziału w przedsięwzięciu „Nazywam się Miliard”. Razem chcemy zaprotestować przeciwko przemocy wobec dziewcząt i kobiet.

14 lutego o godzinie 13.00 na placu Unii Europejskiej w Mrągowie mieszkańcy miasta zatańczą, by w ten sposób nagłośnić problem przemocy wobec kobiet i protestować przeciwko temu zjawisku. W ten sposób przyłączą się do światowej akcji „One Billion Rising”.

Tego dnia Alicja Jakubiak, trenerka Zumby poprowadzi wszystkich do tańca w rytm piosenki „Break The Chain”. Następnie wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w bezpłatnej nauce ZUMBY.

Skąd się wziął pomysł na akcję?

Akcję tę zapoczątkowała w 2011 roku Eve Ensler,by w ten sposób okazać solidarność i wsparcie dla wszystkich kobiet na świecie, które doświadczają przemocy. Polska akcja nosi nazwę NAZYWAM SIĘ MILIARD. W tym roku 14 lutego w ramach akcji Nazywam się Miliard/ One Billion Rising Poland chcemy zwrócić uwagę na problem molestowania seksualnego kobiet i dziewczyn. Niestety ofiarami molestowania seksualnego padają najczęściej kobiety: w domu, szkole, pracy, na ulicy. Chcemy to zmienić! Chcemy, by dziewczynki i dziewczęta nie były narażone na przemoc, by były szanowane i kochane, i miały poczucie bezpieczeństwa!

Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w akcji!