Tragiczny finał zaginięcia - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Mrągowie

Aktualności

Tragiczny finał zaginięcia

Mrągowscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności śmierci 63-letniego mieszkańca województwa lubelskiego. Jego ciało zostało wyłowione z Jeziora Mikołajskiego. Mężczyzna od wtorku był poszukiwany przez funkcjonariuszy.

Wczoraj (28.06.2017) około godz. 11:00 z Jeziora Mikołajskiego wyłowiono ciało mężczyzny, którego zaginięcie zgłoszono około południa we wtorek. Według osoby zgłaszającej, 63-latek około godziny 23:00 w poniedziałek wyszedł z żaglówki zacumowanej przy promenadzie w Mikołajkach i nie powrócił oraz nie nawiązał kontaktu z bliskimi.

Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli działania poszukiwawcze. Policjanci sprawdzili teren nadbrzeża i miasta. Rozpytali osoby, które ostatni raz widziały zaginionego mężczyznę oraz osoby przebywające na łodziach w pobliżu żaglówki.

Wczoraj do poszukiwań włączyli się strażacy płetwonurkowie z Mrągowa. W efekcie poszukiwań pod wodą odnaleziono ciało zaginionego mężczyzny. Obecnie policjanci prowadzą postępowanie pod nadzorem prokuratora w celu wyjaśnienia okoliczności tej tragedii.

(DK/TM)