Aktualności

03.07.2017 r. - Agresywny 23-latek odpowie za zniszczenie specjalistycznego sprzętu w karetce

Funkcjonariusze zatrzymali w policyjnym areszcie 23-latka, który podejrzany jest o zniszczenie specjalistycznego sprzętu w karetce pogotowia oraz naruszenie nietykalności policjanta. Maksymalna kara jedno z popełnionych przestępstw to 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (01.07.2017) przed 23:00 policjanci otrzymali informację o tym, że młody mężczyzna wskoczył z mostu w Mikołajkach do jeziora. 23-latka na brzeg wyciągnęli jego koledzy, którzy zawiadomili służby ratownicze zaniepokojeni jego zachowaniem.

Chwilę później na miejsce przyjechał patrol policji. Tam policjanci zastali 23-latka, który był bardzo pobudzony i agresywny. Dlatego na miejsce wezwano również karetkę pogotowia. Niestety mężczyzna nadal się nie uspokajał. Dodatkowo znajdując się we wnętrzu karetki, kopiąc uszkodził znajdujący się tam sprzęt, a interweniującego wobec niego policjanta ugryzł w rękę. Ostatecznie sytuację opanowano i mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało, że 23-latek był trzeźwy. Ustalono również wartość uszkodzonego sprzętu. Jest to kwota bliska 5000 złotych.

Według Kodeksu Karnego przestępstwo naruszenia nietykalności zagrożone jest karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Natomiast za zniszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

(DK/TM)