Aktualności

(07.07.2017 r.) - Dzielnicowi bliżej nas - tym razem promowali akcję Kręci mnie bezpieczeństwo ... nad wodą

Mrągowscy dzielnicowi edukowali mieszkańców miasta oraz turystów na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą. A wszystko to w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo – nad wodą”, bo przecież człowiek nie korek – po alkoholu tonie.

Mrągowscy dzielnicowi aktywnie włączyli się w działania informacyjno-edukacyjne „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”, poświęcone bezpieczeństwu osób przebywających na wodzie lub nad wodą. Bezpośrednimi adresatami projektu były dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Adresatami pośrednimi - podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku oraz ratownicy MOPR.  

Głównym celem akcji było propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków utonięć.  

Mrągowo to miasto z wieloma zbiornikami wodnymi dlatego tak ważna jest edukacja w tym zakresie. Policjanci rozmawiając z napotkanymi mieszkańcami oraz turystami przypominali podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą dodatkowo wręczając ulotki informacyjne. Szczególnie podkreślali, że woda nie lubi alkoholu, a człowiek to przecież nie korek i po alkoholu tonie.  

Ponadto przypominali o tym, że każdy ma wpływ na wyeliminowanie zagrożeń w miejscu zamieszkania – taką możliwość daje aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zaznaczając odpowiedni adres i ikonkę z symbolem zagrożenia dajemy bezpośredni sygnał Policji do podjęcia w tym miejscu interwencji - tu przede wszystkim chodzi o działanie prewencyjne. Pamiętać jednak trzeba, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.