Aktualności

Pijani rodzice opiekowali się siedmiomiesięcznym dzieckiem

Przed sądem rodzinnym i nieletnich odpowiedzą rodzice, którzy w stanie nietrzeźwości „opiekowali się” siedmiomiesięczną córką. Policję o zdarzeniu powiadomiły pracownice Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mrągowie.

Wczoraj (10.07.2017) po godz. 10:00 oficer dyżurny mrągowskiej policji otrzymał informację od pracownic Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, że w jednym z mieszkań w Mrągowie rodzice będąc w stanie nietrzeźwości sprawują opiekę nad dzieckiem. Dodatkowo mężczyzna zareagował agresją na widok pracownic opieki społecznej i awanturował się.

Mrągowscy policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres. Na miejscu zastali 27–letnią kobietę i jej 37-letniego partnera, którzy usiłowali opiekować się siedmiomiesięczną córką.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości rodziców. Jak się okazało oboje byli pijani. Badanie wykazało u matki 2,2 promila alkoholu w organizmie, a u mężczyzny ponad 2,5 promila. Dziecko zostało przekazane pod opiekę najbliższej rodzinie. O zdarzeniu zostanie poinformowany sąd rodzinny i nieletnich.

(DK/TM)