Aktualności

Serdecznie zapraszamy na uroczyste obchody Święta Policji

Komendant Powiatowy Policji w Mrągowie zaprasza na uroczyste obchody Święta Policji, które odbędą się w dniu 19.07.2017 r. w godz. 11.00 – 12.30 w Centrum Kultury i Turystyki „Zodiak” w Mrągowie. Uroczystość ta będzie znakomitą okazją do poznania bliżej tradycji Polskiej Policji.

Święto Policji obchodzone jest przez polską policję 24 lipca. Data ta ustanowiona została przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 21 lipca 1995 roku, podczas nowelizacji Ustawy o Policji z dnia 06 kwietnia 1990 r. Data ta nie jest przypadkowa ponieważ Święto Policji przypada w rocznicę powołania w 1919 r. Polskiej Policji Państwowej. Dlatego jest to szczególna data dla funkcjonariuszy i pracowników policji.

W Mrągowie obchody odbędą się kilka dni wcześniej, bo 19.07.2017 r. W tym świątecznym dniu od godz. 11.00 do 12.30 w Centrum Kultury i Turystyki „Zodiak” w Mrągowie odbędzie się ceremonia wręczenia odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. Udział w niej wezmą policjanci w mundurach galowych oraz zaproszeni goście - przedstawiciele władz samorządowych oraz służb i instytucji z terenu działania Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie oraz podległych jej jednostek.
Podczas uroczystości premierę będzie miał film promujący pracę mrągowskiej policji nagrany przez redakcję Mrągowo24. Następnie odbędzie krótki koncert utalentowanych dzieci funkcjonariuszy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu mrągowskiego oraz turystów do wzięcia udziału w uroczystych obchodach Święta Policji.