Promujemy bezpieczeństwo - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Mrągowie

Aktualności

Promujemy bezpieczeństwo

Mrągowscy policjanci uczestniczyli Festynie Rodzinnym, który odbył się z inicjatywy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pieckach. Impreza o charakterze edukacyjno-profilaktycznym została zorganizowana na zakończenie Profilaktycznej Akcji Wakacyjnej „Nie siedź w domu, chodź z nami”. Podczas tych uroczystości policjanci promowali bezpieczeństwo.

Wczoraj na terenie stadionu w Pieckach odbył się festyn rodzinny podsumowujący Profilaktyczną Akcję Wakacyjną „Nie siedź w domu, chodź nami” realizowaną przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Głównym celem festynu była integracja rodzin poprzez wspólną zabawę i profilaktykę. Swój udział w imprezie mieli również przedstawiciele Policji.

Podczas festynu uczestnicy m.in. mieli okazję poznać pracę policjantów. W stworzonym przez funkcjonariuszy punkcie, zaprezentowany został policyjny radiowóz i motocykl, a także sprzęt, który służy im w codziennej pracy oraz materiały edukacyjne dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Podczas spotkania każdy mógł osobiście sprawdzić, jak działają poszczególne przyrządy. Najmłodsi mogli sprawdzić swoją wiedzę w przygotowanych rebusach. A nagrodą były oczywiście odblaski.

Spotkanie były też bardzo dobrą okazją do rozmów na temat różnego rodzaju zagrożeń i metodom im przeciwdziałania. Dorośli uczestnicy mogli też dowiedzieć się na temat działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dodatkowo w myśl hasła „Kręci mnie bezpieczeństwo” funkcjonariusze promowali właściwe zachowania na drodze. Dlatego dla dorosłych był tor przeszkód w alkooglach - czyli okularach o specjalnej konstrukcji, w których widzimy świat tak, jak widzi go osoba będąca pod wpływem alkoholu. Próba slalomu między wyznaczonymi pachołkami była bardzo pouczająca i uświadamiająca, jak niebezpieczne jest prowadzenie auta po alkoholu. W ten sposób policjanci chcieli uzmysłowić kierowcom zagrożenia z powodu jazdy po pijanemu.

Ponadto, każde takie spotkanie to wspaniała okazja do promocji aplikacji Moja Komenda i programu Dzielnicowy bliżej nas.