Aktualności

Policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich

Nielegalną plantację konopi indyjskich ujawnili i zlikwidowali mrągowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Należącą do 36-latka uprawę funkcjonariusze namierzyli w pobliżu jednej z posesji na terenie powiatu. Funkcjonariusze zabezpieczyli 40 krzaków konopi indyjskich. Zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii osobom, które uprawiają nielegalne konopie indyjskie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Na teren jednej z posesji w powiecie, mrągowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej weszli w piątek popołudniu. Mundurowi ustalili, że może tam znajdować się nielegalna uprawa konopi indyjskich. Nie mylili się. W wyniku podjętych działań w pobliżu posesji funkcjonariusze odnaleźli i zlikwidowali nielegalną plantację.

W miejscu, gdzie prowadzona była uprawa rosło 40 sztuk dorodnych roślin o wysokości od 50 cm do 2 metrów. Jak ustalili funkcjonariusze procederem tym miał trudnić się 36-latek.

Zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii osobom, które uprawiają nielegalne konopie indyjskie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(dk/rj)