Aktualności

Najpierw ukradł, a uciekając ze sklepu wpadł pod koła samochodu

39-latek ukradł w jednym ze sklepów 3 opakowania perfum, a następnie uciekł ze sklepu. Niestety niefortunnie, ponieważ przebiegając w miejscu niedozwolonym wpadł pod koła samochodu. W efekcie za popełnienie 2 wykroczeń zapłaci 700 złotych mandatu.

Wczoraj po godzinie 16.00 oficer dyżurny otrzymał informację o potraceniu pieszego. Do zdarzenia doszło na ulicy Wojska Polskiego w Mrągowie. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia ustalili, że 39-letni mężczyzna przebiegając przez jezdnię w miejscu niedozwolonym wpadł bezpośrednio pod koła przejeżdżającego vw passata. Mężczyzna został przewieziony na badania do miejscowego szpitala, tam okazało się, że nie odniósł poważnych obrażeń.

Ponadto policjanci wyjaśnili przyczynę nieodpowiedzialnego zachowania 39-latka. Ustalili bowiem, że nietrzeźwy mężczyzna zabrał z półki w pobliskim sklepie 3 butelki perfum, co od razu zauważył pracownik ochrony. 39-latek, by uniknąć konsekwencji uciekł z opakowaniami w ręku ze sklepu. Jak się później okazało, skradzione przedmioty wyrzucił w pobliżu sklepu, a sam wpadł pod koła samochodu.

Skradzione przedmioty wróciły na sklepową półkę, a 39-latek został ukarany za popełnienie 2 wykroczeń. W konsekwencji będzie musiał zapłacić 700 złotych mandatu.

dk/in