Ostatnia doba - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Mrągowie

Aktualności

Ostatnia doba

W ciągu ostatniej doby mrągowscy policjanci interweniowali kilkanaście razy. Na drogach powiatu mrągowskiego nie doszło do żadnego wypadku.

Liczne były interwencje w miejscach publicznych oraz interwencje domowe dotyczące nieporozumień rodzinnych, m.in.:

wczoraj po godzinie 7.30 mrągowscy policjanci zatrzymali w Baranowie mężczyznę, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Mrągowie. Mężczyzna miał do odbycia zastępczą karę 52 dni pozbawienia wolności w zamian za nieuiszczoną grzywnę w wysokości ponad 5000 złotych. Jeszcze tego samego dnia trafił do aresztu. Tego samego dnia policjanci zatrzymali kolejnego mężczyznę, którego dopowadzili do miejscowego sądu zgodnie z nakazem doprowazenia. Natomiast trzeci poszukiwany zatrzymany przez funkcjonariuszy trafił do Zakładu Karnego w Barczewie.

Tuż przed godziną 13.00 policjanci patrolujący rejon gminy Piecki zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę chwiejącego się na rowerze. Badanie alkomatem wykazało, że 47-latek miał blisko 0,7 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie został ukarany 500-złotowym mandatem.

Około godziny 22.00 w Mrągowie na ulicy Giżyckiej mrągowscy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę  Mercedesa. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec Bydgoszczy kierował autem mimo, że w organizmie miał 0,3 promila alkoholu i tym samym popełnił wykroczenie. To  jednak nie jedyne przewinienie którego dokonał. Ustalono bowiem, że kierował pojazdem mimo cofniętych mu uprawnień. Teraz za popełnienie przestępstwa grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.