Ostatnia doba - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Mrągowie

Aktualności

Ostatnia doba

Wycinek pracy policjantów ...

W ciągu ostatniej doby mrągowscy policjanci interweniowali kilkadziesiąt razy. Na drogach powiatu mrągowskiego nie doszło do żadnego wypadku, policjanci pracowali na dwóch kolizjach drogowych: do pierwszego zdarzenia doszło po godzinie 12.00 na ulicy Szkolnej w Mikołajkach. Tam kierujący Dacią Duster uszkodził zaparkowanego citroena. Do kolejnego zdarzenia doszło po godzinie 16.00 na ulicy Ełckiej, również w Mikołajkach. Kierujący Dacia Duster nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu najechał na tył osobowej toyoty. W konsekwencji nieuważny kierowca otrzymał mandat. Funkcjonariusze zatrzymali zarówno jego dowód rejestracyjny, jak i pokrzywdzonego.

Tego dnia dwóch kierowców zdecydowało się na jazdę mimo, że wcześniej spożywali alkohol.

Liczne były interwencje w miejscach publicznych oraz interwencje domowe dotyczące nieporozumień rodzinnych, m.in.:

Po godzinie 10.00 policjanci otrzymali informację, że w Kosewie po drodze jeździ mężczyzna na wózku inwalidzkim stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym. Funkcjonariusze, którzy pojechali na opisane miejsce adres ujawnili osobę, która poruszała się nieprawidłową stroną jezdni. Mężczyzna nie wiedział, że poruszając się na wózku inwalidzkim nadal jest pieszym i musi poruszać się lewą stroną jezdni.

Tuż przed godziną 11.0 oficer dyżurny otrzymał informację, że na parkingu przy ulicy Wojska Polskiego w zamkniętym samochodzie siedzi pies. Interweniujący policjanci ustalili, ze właścicielka pojazdu na chwilę wyszła z auta. Pamiętać jednak trzeba, że podczas upału nie należy pozostawiać w samochodzie zwierząt, bo to śmiertelne dla nich zagrożenie.

Przed godziną 15.00 do Komisariatu Policji w Mikołajkach przyniesiono znaleziony na placu Wolności telefon komórkowy Samsung XCover3.

Po godzinie 19.00 przy ulicy Warszawskiej w Mrągowie policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 41-latka, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Mrągowie. Zgodnie z wydanym nakazem mężczyzna miał do odbycia karę 6 dni pozbawienia wolności w zamian za nieuiszczoną grzywnę.

Po godzinie 21.00 mikołajscy policjanci interweniowali wobec mężczyzny, który na ulicy Mrągowskiej zaczepiał przechodniów i głośno używał słów wulgarnych.  Podczas interwencji mężczyzna nie chciał podać  swojego nazwiska. W efekcie noc spędził w policyjnym areszcie.