Za jazdę po alkoholu odpowiedzą przed sądem - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Mrągowie

Aktualności

Za jazdę po alkoholu odpowiedzą przed sądem

Przed sądem stanie dwóch mężczyzn. Wcześniej spożywali alkohol i mimo tego zdecydowali się wsiąść za kierownicę. Niestety jeden z nich swoją jazdę zakończył na bramie. Teraz za popełnienie przestępstwa grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pierwszego z mężczyzn policjanci z referatu patrolu interwencyjnego zatrzymali  wczoraj około godziny 11.30 w Marcinkowie na ulicy Brzozowej.

63 – latek kierował osobowym oplem. Podczas kontroli funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał 1 promil alkoholu w organizmie. W konsekwencji funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy kategorii A,B,T.

Drugi z mężczyzn po godzinie 12.00 jechał osobowym audi ulicą Przemysłową. W trakcie jazdy wykonał nieprawidłowy manewr skrętu w wyniku czego najechał na zamkniętą bramę. Sytuację zaobserwowali funkcjonariusze straży miejskiej pracujący w pobliżu. Natychmiast podeszli do niego zwracając się z pytaniem czy nic mu się nie stało? W tym samym momencie zauważyli, że kierowca jest nietrzeźwy. Dlatego też uniemożliwili mu dalszą jazdę odbierając kluczyki i niezwłocznie zawiadomili o sytuacji oficera dyżurnego mrągowskiej policji. Funkcjonariusze, którzy przyjechali pod wskazany adres sprawdzili stan trzeźwości 31-latka. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał blisko 2,3 promila alkoholu w organizmie. Tego dnia stracił prawo jazdy kategorii B.

W konsekwencji za kierowanie w stanie nietrzeźwości mężczyznom grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.