Aktualności

Policjanci promują akcję: Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

Mrągowscy policjanci rozpoczęli działania w ramach drugiej edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Projekt dotyczy bezpiecznego wypoczynku osób przebywających w wodzie lub nad wodą, a jego bezpośrednimi adresatami są zarówno dzieci, młodzież jak i osoby dorosłe. Partnerami przedsięwzięcia są Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji i Fundacja PZU.

Zbliża się czas wakacji i beztroskiego wypoczynku połączonego z rekreacją w wodzie i nad wodą. Niestety jest to również okres, kiedy dochodzi do większej liczby utonięć. Aby zapobiegać tego typu zdarzeniom policjanci rozpoczęli działania w ramach drugiej edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”. Włączają się w realizację różnego rodzaju spotkań z dziećmi, młodzieżą i ich rodzicami promując bezpieczeństwo zarówno na lądzie, jak i wodzie. Dziś była okazja, by spotkać się z uczniami Szkoły Podstawowej w Szestnie, gdzie zorganizowano szkolny dzień dziecka.

Funkcjonariusze zaprezentowali dzieciom radiowóz, łódź oraz sprzęt który używają w codziennej służbie. Dorośli mogli pokonać slalom miedzy pachołkami w alkogoglach. Ponadto każdy otrzymał ulotki na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa, a w szczególności nad wodą.

Tego samego dnia policjanci uczestniczyli również w obchodach dnia dziecka zorganizowanych na stadionie miejskim w Mrągowie. To również była okazja do pokazania elementów pracy policjanta oraz by porozmawiać na temat bezpieczeństwa z najmłodszymi.