Aktualności

„Dbam o swoje bezpieczeństwo" – konkurs plastyczny dla dzieci rozstrzygnięty

Mrągowscy policjanci jak co roku zorganizowali etap powiatowy VIII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Dbam o swoje bezpieczeństwo”. Kom. Mariusz Adamski Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego wraz z panią Magdaleną Lewkowicz Wicestarostą Mrągowskim wręczyli zwycięzcom pamiątkowe statuetki, listy gratulacyjne oraz drobne upominki.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom stanowi jeden z priorytetów działań wielu instytucji i organizacji rządowych, samorządowych, a w szczególności rodziców, nauczycieli i policjantów. Mając na uwadze liczne zagrożenia, z jakimi mogą spotkać się uczniowie w codziennym życiu, policjanci po raz kolejny zorganizowali konkurs plastyczny, który miał zachęcić dzieci do refleksji nad obowiązującymi zasadami, otoczeniem oraz zachowaniem swoim, jak i rówieśników.

Konkurs adresowany był do dzieci uczęszczających do I, II i III klas szkół podstawowych. Miał na celu m.in. rozwijanie postawy odpowiedzialności dzieci za bezpieczeństwo swoje i innych, podkreślenie znaczenia przepisów ruchu drogowego oraz uświadomienie doboru miejsca zabaw. Rozwijanie wyobraźni dzieci i umiejętności przewidywania zagrożeń w domu podczas nieobecności rodziców oraz bezpiecznego korzystania z internetu. A także utrwalenie właściwych postaw wobec osób nieznanych.

Konkurs podzielony był na trzy etapy: szkolny, powiatowy, wojewódzki. Zgodnie z założeniami konkursu, również i w tym roku Komendant Powiatowy Policji w Mrągowie zaprosił do wzięcia udziału dzieci uczęszczające do wszystkich szkół podstawowych powiatu mrągowskiego. W konkursie wzięło udział 9 szkół podstawowych naszego powiatu.

Szkoły przesłały do Komendy Powiatowej w Mrągowie najciekawsze prace plastyczne wyłonione na etapie szkolnym. 5 maja odbył się etap powiatowy konkursu, gdzie jury wyłoniło laureatów konkursu powiatowego.

Dziś w siedzibie Starostwa Powiatowego w Mrągowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom etapu powiatowego. Kom. Mariusz Adamski Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowej Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie wraz z panią Magdaleną Lewkowicz Wicestarostą Mrągowskim uroczyście wręczyli zwycięzcom pamiątkowe statuetki, listy gratulacyjne oraz drobne upominki.

Laureatom oraz wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i inwencję twórczą.

Poniżej lista laureatów w kolejności alfabetycznej:

W kategorii wiekowej klasy I:

  • Szymon Koczkodon (nauczyciel prowadzący: Elżbieta Łachacz-Kotlarek),
  • Aleks Przybysz (nauczyciel prowadzący: Halina Taudul),
  • Lena Wałkuska (nauczyciel prowadzący: Małgorzata Górska.)

W kategorii wiekowej klasy II:

  • Igor Bałdyga (nauczyciel prowadzący: Mariola Bloch),
  • Bartosz Kulas (nauczyciel prowadzący: Mariola Bloch),
  • Paulina Podolak (nauczyciel prowadzący: Mariola Bloch).

W kategorii wiekowej klasy III:

  • Marta Engwert (nauczyciel prowadzący: Jolanta Przybysz),
  • Tomasz Płocharczyk (nauczyciel prowadzący: Ewa Brakoniecka),
  • Oliwier Zgrys (nauczyciel prowadzący: Marzenna Dobrosielska).