Promujemy bezpieczeństwo - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Mrągowie

Aktualności

Promujemy bezpieczeństwo

Mrągowscy policjanci uczestniczyli Festynach Rodzinnych, który odbył się z inicjatywy Szkoły Podstawowej w Mikołajkach i Szkoły podstawowej w Kozłowie. Imprezy miały charakter edukacyjno-profilaktyczny. W Mikołajkach oprócz policji byli też strażacy i moprowcy. Wspólnie promowaliśmy bezpieczeństwo, szczególnie nad wodą, której w Mikołajkach nie brakuje.

W sobotę w Rybnie Szkoła Podstawowa w Kozłowie zorganizowała rodzinny festyn. W przedsięwzięcie aktywnie włączyli się ró1)wnież mrągowscy funkcjonariusze, ponieważ to bardzo dobra okazja, by porozmawiać z uczniami i ich rodzicami o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Tego dnia dodatkowo każdy mógł zobaczyć z bliska policyjny sprzęt oraz porozmawiać z dzielnicowymi o ich codziennej pracy i otrzymać odblaski.

Kolejny festyn odbył się w niedzielę na terenie Szkoły Podstawowej w Mikołajkach. Głównym jego celem była integracja rodzin poprzez wspólną zabawę i profilaktykę. Swój udział w imprezie mieli również przedstawiciele policji, straży pożarnej i MOPR.

Podczas festynu uczestnicy m.in. mieli okazję poznać pracę policjantów. W stworzonym przez funkcjonariuszy punkcie, zaprezentowany został policyjny radiowóz oraz materiały edukacyjne dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Spotkanie było też bardzo dobrą okazją do rozmów na temat różnego rodzaju zagrożeń i metodom im przeciwdziałania. Dorośli uczestnicy mogli też dowiedzieć się na temat działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dodatkowo w myśl hasła „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” funkcjonariusze promowali właściwe zachowania na wodzie, której wokół Mikołajek nie brakuje. Dodatkowo dorośli mogli założyć alkogogle - czyli okulary o specjalnej konstrukcji, w których widzimy świat tak, jak widzi go osoba będąca pod wpływem alkoholu.  Najmłodsi mogli sprawdzić swoją wiedzę w przygotowanych rebusach. A nagrodą były oczywiście odblaski.

Dodatkowo każde takie spotkanie to wspaniała okazja do promocji aplikacji Moja Komenda i programu Dzielnicowy bliżej nas.