Aktualności

Dzielnicowy zwycięzcą V Edycji Konkursu Wiedzy z Kryminalistyki

Zawód policjanta wymaga ciągłej edukacji. Zawodowe szkolenia i kursy to stały element służby. Często jednak poza tym funkcjonariusze dodatkowo we własnym zakresie uzupełniają swoją edukację. Dzielnicowy st. sierż. Wojciech Jędrzejczyk zaocznie studiuje kryminalistykę. Dzięki połączeniu wiedzy teoretycznej i praktycznej wygrał konkurs wiedzy z kryminalistyki, jako jedyny jak dotąd student studiów niestacjonarnych.

Mrągowski dzielnicowy st. sierż. Wojciech Jędrzejczyk nie ustaje w zdobywaniu wiedzy. Pracując studiuje zaocznie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie kryminalistykę i nauki pokrewne w postępowaniu karnym. Dodatkowo aktywnie uczestniczy w Studenckim Kole Naukowym Kryminalistyki.

W czerwcu wziął udział w V Edycji Konkursu Wiedzy z Kryminalistyki zorganizowanym przez Katedrę Kryminalistyki i Medycyny Sądowej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego we współpracy z Polskim Towarzystwem Kryminalistycznym. Zakres merytoryczny konkursu obejmował wybrane zagadnienia z techniki kryminalistycznej oraz ogólnej teorii kryminalistyki. Pierwszy etap obejmował 30 pytań testowych, a drugi etap to 10 pytań otwartych. W efekcie ciężkich zmagań policjant zajął zaszczytne I miejsce. Co ważne pierwszy raz w historii konkursu, wygrał go student studiów niestacjonarnych.

dk/in