Aktualności

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą – policyjni wodniacy przypominają o bezpiecznym wypoczynku

Mrągowscy wodniacy edukowali mieszkańców miasta oraz turystów na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą. A wszystko to w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo – nad wodą”, bo przecież człowiek nie korek – po alkoholu tonie.

Mrągowscy policjanci aktywnie włączyli się w działania informacyjno-edukacyjne „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, poświęcone bezpieczeństwu osób przebywających na wodzie lub nad wodą. Bezpośrednimi adresatami projektu były dzieci, młodzież i osoby dorosłe.

Głównym celem akcji było propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków utonięć.

Mrągowo to miasto z wieloma zbiornikami wodnymi dlatego tak ważna jest edukacja w tym zakresie. Policjanci rozmawiając z mieszkańcami oraz turystami przypominali podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą dodatkowo wręczając ulotki informacyjne. Szczególnie podkreślali, że woda nie lubi alkoholu, a człowiek to przecież nie korek i po alkoholu tonie.

dk/kw