Bezpieczne wakacje z policjantami - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Mrągowie

Aktualności

Bezpieczne wakacje z policjantami

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie odwiedzają kolonistów realizując tym samym cykl spotkań w ramach programu „Bezpieczne Wakacje 2018”. W trakcie spotkań z najmłodszym przedstawiają zasady bezpiecznych postaw w sytuacji zagrożenia, wskazują na niebezpieczeństwa wynikające z nieodpowiedzialnej zabawy nad wodą, jak również przypominają o zachowaniu ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomymi.

Jak co roku mrągowscy policjanci przez całe wakacje realizują działania prewencyjne pn. „Bezpieczne Wakacje”. Z doświadczenia policjanci wiedzą, że wakacje to czas, w którym dzieciom i młodzieży często przychodzą do głowy różne pomysły, często ryzykowne i niebezpieczne. Dlatego też niezwykle ważnym jest przypominanie najmłodszym jak zachowywać się podczas zabawy na podwórku, nad wodą, w lesie i w innych miejscach.

Podczas spotkań z uczestnikami kolonii policjanci przypominają również zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, a także rozmawiają z uczestnikami o konsekwencji prawnych i zdrowotnych zażywania narkotyków, dopalaczy i alkoholu.

Głównym celem takich spotkań z dziećmi i młodzieżą jest zaznajomienie ich z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa oraz kształtowanie właściwych postaw i  pozytywnych zachowań.