Weekend na drogach powiatu - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Mrągowie

Aktualności

Weekend na drogach powiatu

Pamiętajmy o tym, że wszyscy mamy wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Zależy ono w dużej mierze od obserwacji sytuacji drogowej, na ograniczonym zaufaniu, na stanie trzeźwości oraz na tym z jaką prędkością się poruszamy. Bo niestety nie wszyscy tych zasad przestrzegają.

W piątek po godzinie 15.00 na trasie Babięta – Prusinowo doszło do wypadku drogowego. Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący motorowerem nie upewnił się co do możliwości wykonania manewru skrętu w lewo w efekcie czego uderzył w bok seata, który go wyprzedzał. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Mężczyzna kierujący jednośladem został przewieziony do szpitala,  W wyniku wypadku doznał złamania nogi.

W sobotę w Pieckach na ulicy Zwycięstwa patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej 35-latka, który kierował motorowerem.  Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie. Niestety, to nie jedyne jego przewinienie. Po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach okazało się, że ma dwa aktywne zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, ważne m.in. do lutego 2019 roku. Tym samym mężczyzna popełnił przestępstwo za które grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W nocy patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej w Sorkwitach na ulicy Olsztyńskiej osobowego peugota. Jak ustalono 33-latek kierował mimo, że nie posiadał uprawnień ponieważ zostały mu cofnięte decyzją starosty. Za to przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

W ten weekend niestety nie zbrakło też amatorów bardzo szybkiej jazdy wbrew przepisom. W niedzielę po godzinie 7.00  w Sorkwitach na ulicy Olsztyńskiej policjanci wydali sygnał do zatrzymania się kierującemu oplem. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość o 60 km/h, ponieważ jechał w terenie zabudowanym 110 km/h. W efekcie czego stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące i musiał zapłacić 400 złotych mandatu. Tego samego dnia, w tej samej miejscowości dopuszczalną prędkość przekroczyła też kierująca vw.  Kobieta jechała w terenie zabudowanym z prędkością większą niż dopuszczalna o 55 km/h. Ona również straciła prawo jazdy i zapłaciła mandat.