Aktualności

Policjanci odwiedzili dzieci spędzające święta w szpitalu

Mrągowscy funkcjonariusze odwiedzili chore dzieci – pacjentów miejscowego szpitala. Spotkanie było okazją do przekazania najmłodszym prezentów i życzeń zarówno świątecznych, jak i szybkiego powrotu do zdrowia. Bo kto inny, jak nie policjanci mogli zrozumieć, jak ciężko spędzać ten okres poza domem.

Święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się głównie z czasem wypoczynku. Warto jednak pamiętać, że gdy większość odpoczywa, niektórzy pracują. To między innymi policjanci, bo przecież służba to nie drużba.

Już w czwartek mrągowscy policjanci podzielili się między sobą opłatkiem. Niestety jednak nie wszyscy z nich mogli się cieszyć świątecznym czasem spędzonym w gronie rodziny. Ten wyjątkowy czas musieli spędzić w pracy, przede wszystkim po to, by inni mogli wypoczywać i czuć się bezpiecznie.

Co ważne nie zapomnieli jednak o najmłodszych, którzy nie z własnej woli musieli spędzić okres świąteczny poza domem. Wiedząc, że nie jest to przyjemne uczucie, funkcjonariusze postanowili umilić czas dzieciom, które musiały pozostać na szpitalnym oddziale. Z koszem pełnym zabawek i symbolicznych Mikołai odwiedzili je w miejscowym szpitalu. Tam na okres Świąt pozostało pięcioro dzieci. Wszystkie otrzymały od policjantów serdeczne życzenia oraz pluszową zabawkę.