Nietrzeźwy spowodował kolizję - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Mrągowie

Aktualności

Nietrzeźwy spowodował kolizję

Kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do lat 15 grozi 48-latkowi. Kierowca osobowej skody zderzył się z kierowcą forda. Jak się później okazało powodem wykonania nieprawidłowego manewru był stan nietrzeźwości kierowcy. Miał on prawie 1 promil alkoholu w organizmie.

Wczoraj po godzinie 14.00 oficer dyżurny mrągowskiej policji otrzymał informację o kolizji drogowej do której doszło na ulicy Giżyckiej w Mrągowie.

Policjanci którzy pojechali na miejsce ustalili, że 49-letni kierowca skody nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu w efekcie czego  uderzył w tył osobowego forda.

Policjanci szybko wyjaśnili przyczynę niewłaściwego zachowania 48 – letniego kierowcy skody. Badanie alkomatem wykazało, że sprawca zdarzenia miał ponad 0,9 promila alkoholu w organizmie. Tego dnia mężczyzna został ukarany za spowodowanie kolizji oraz stracił prawo jazdy kategorii A,B, T. Dodatkowo poniesie konsekwencje popełnienia przestępstwa. Za  kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15 przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten może być orzeczony to 3 lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.