Aktualności

Szkoda Ciebie na takie patoklimaty! – policjanci i pracownicy PSSE zainaugurowali kampanię „Narkotyki i dopalacze zabijają”

Dzisiejszy ranek rozpoczął się wyjątkowo. Mrągowscy policjanci we współpracy z PSSE zainaugurowali kampanię „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Spotkaniu profilaktycznemu młodzieżą szkolną przyświecał jeden cel. Uświadomienie młodym ludziom zagrożeń związanych z zażywaniem środków odurzających. Szkoda Ciebie na takie patoklimaty! To hasło, które było myślą przewodnią rozmów przedstawicieli policji oraz stacji sanitarno-epidemiologicznych z uczniami.

Dzisiaj zainaugurowano kampanię o charakterze edukacyjno-profilaktycznym pt.  „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Hasło kampanii jest jednoznaczne i dobitnie oddaje jej przesłanie: Szkoda Ciebie na takie patoklimaty! Odbiorcami akcji są młodzi ludzie, niejednokrotnie narażeni na zagrożenia związane z eksperymentowaniem, czy też zażywaniem narkotyków lub dopalaczy.

Kampania została opracowana  w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”. Jej realizacja przewidziana jest do końca br.

Przedstawicielka mrągowskiej policjanci wraz z pracownicą stacji sanitarno-epidemiologicznej, spotkały się z młodzieżą z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, prezentując dedykowany kampanii spot filmowy, a także przypominając o odpowiedzialności prawnej, karnej oraz społecznej, stanowiących nieodzowną konsekwencję zażywania środków odurzających. Zwróciły się do uczniów z apelem o to, by dokonywali w swoim życiu wyborów właściwych i ukierunkowanych na poszanowanie własnego zdrowia i niejednokrotnie życia.

Przypomniały młodzieży jak drastycznie może wpłynąć na ich dalszy los chęć eksperymentowania z narkotykami oraz dopalaczami, które tylko pozornie mogą dawać zadowolenie. W konsekwencji uzależniają i odbierają wolność decydowania o samym sobie.

 • Policjantka w sali szkolnej, stoi na tle ekranu z napisem szkoda ciebie, w ręku trzyma narkogogle. Z lewej strony soją rollupy: policji, kampanii stop dopalaczom, sanepidu, przed nią stoi stolik z ulotkami
  spotkanie z młodzieżą "Narkotyki i dopalacze zabijają'"
 • Sala szkolna na pierwszym planie z prawej strony policjantka, w tle pracownica sanepidu przy laptopie, z tyłu ekran z napisem #beka
  spotkanie z młodzieżą "Narkotyki i dopalacze zabijają"
 • Sala szkolna, pracownica sanepidu na pierwszym planie za nią ekran z napisem: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Mrągowie, z lewej strony trzy rollupy: policji, kampanii stop dopalaczom, sanepidu
  spotkanie z młodzieżą "Narkotyki i dopalacze zabijają"
 • Sala szkolna z prawej i lewej strony na krzesełkach siedzi młodzież, na środku ustawiony jest slalom z trzech krzesełek na końcu stoi uczennica w narkogoglach
  spotkanie z młodzieżą "Narkotyki i dopalacze zabijają"

Film Szkoda Ciebie na takie patoklimaty

Pobierz plik Szkoda Ciebie na takie patoklimaty (format mp4 - rozmiar 21.39 MB)

Powrót na górę strony