Aktualności

Kierował samochodem podczas 3-miesięcznego zakazu

Mężczyzna, który kierował samochodem pomimo braku uprawnień w 3-miesięcznym okresie zakazu, został zatrzymany przez policjantów mrągowskiej drogówki. Kierujący utracił swoje uprawnienia za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami zakaz prowadzenia pojazdów został automatycznie wydłużony do 6 miesięcy.

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej w Prawdowie. Kierowca osobowego audi jechał w terenie zabudowanym z prędkością 71km/h. W trakcie kontroli okazało się jednak, że to nie jedyne jego przewinienie. Policjanci po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach ustalili, że 39-letni kierujący miesiąc wcześniej czasowo utracił swoje uprawnienia do kierowania samochodami osobowymi, gdyż przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h. Wtedy zgodnie z obowiązującymi przepisami  zatrzymano mu prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

W tym czasie kierujący nie ma prawa, aby kierować samochodem. Niestety mieszkaniec województwa mazowieckiego zlekceważył obowiązujący go zakaz i wsiadł za kierownicę. Wczoraj za przekroczenie dozwolonej prędkości mężczyzna został ukarany mandatem karnym, a okres obowiązującego zakazu został wydłużony do 6 miesięcy. Jeżeli kolejnym razem kierujący złamie zakaz, to musi liczyć się już z cofnięciem uprawnienia do kierowania pojazdami. Jego przywrócenie będzie wiązało się z koniecznością spełnienia wszystkich wymagań stawianych osobie, która po raz pierwszy ubiega się o uprawnienie do kierowania pojazdami.