Rafał Syczew zwycięzcą I edycji Kętrzyńskiej Ligi Biegowej „Kętrzyński Kilometr”

Kętrzyńska Liga Biegowa „Kętrzyński Kilometr” to współzawodnictwo w biegach. Sportowcy rywalizowali na miejscowym stadionie, na dystansie 1 kilometra w sześciu spotkaniach. W klasyfikacji końcowej zwycięzcą został policjant sierż. szt. Rafał Syczew.

W ubiegły czwartek na stadionie przy ulicy Bydgoskiej w Kętrzynie po raz szósty i zarazem ostatni spotkali się biegacze uczestniczący w pierwszej edycji Kętrzyńskiej Ligi Biegowej „Kętrzyński kilometr”.  Przez sześć odsłon tej imprezy biegowej przewinęło się około 200 biegaczy w różnym wieku.  Ostatnie zmagania na bieżni zakończono nagrodzeniem najlepszych jej uczestników.

Zwycięzcą został policjant sierż. szt. Rafał Syczew: …wygrałem Kętrzyńską Ligę Biegową 2020r. Ponad dwa miesiące zmagań i twardej walki co dwa tygodnie, cała liga składała się z 6 startów na dystansie 1000 m. W całej lidze łącznie zdobyłem 597 pkt na 600 możliwych. Dla mnie całkiem nowe wyzwanie, nowy dystans, którego uczyłem się z każdym biegiem i cieszy to, że z każdym startem poprawiałem swój rezultat.”