Mrągowscy policjanci wzięli udział w LOTTO Triathlon Energy

Mimo upalnej pogody mrągowscy policjanci start w LOTTO Triathlon Energy mogą zaliczyć do udanych! Mł.asp. Rafał Syczew po raz kolejny stanął na podium zawodów i to w towarzystwie znamienitych sportowców- olimpijczyka Piotra Myszki i Kacpra Taraszkiewicza. Wysokie miejsca zajęli również st.asp. Krzysztof Kaczmarczyk i asp. Tomasz Browiec.

W niedzielę (28.08.2022r.) mimo doskwierających upałów w Mrągowie rozegrał się wielki finał LOTTO Triathlon Energy.

W sztafecie na dystansie 1/8 Ironmana wziął udział mrągowski policjant mł.asp. Rafał Syczew, który wystartował w teamie z olimpijczykiem i dwukrotnym mistrzem świata w żeglarstwie- Piotrem Myszką oraz Kacprem Taraszkiewiczem. Rafał Syczew przebiegł najlepiej jak potrafił 5,25km, Piotr Myszka- przepłynął dystans 475m a Kacper Taraszkiewicz przejechał rowerem 22,5km, dzięki czemu mrągowska sztafeta zajęła 2 miejsce! Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że Rafał Syczew w tak wymagających warunkach pogodowych pobiegł jedynie 11 sekund wolniej od Mistrza Olimpijskiego z Tokio Dawida Tomala!

W triathlonie wziął udział również po raz koleny dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie st.asp. Krzysztof Kaczmarczyk, który na dystansie 1/8 IM (475m pływania, 22km jazdy rowerem i 5km biegania) na 90 uczestników biorcych udział zajął w katerogii open 42 miejsce, w kategorii wiekowej 17 i zdobył 3 miejsce w klasyfikacji mieszkańców Mrągowa.

Podobnym sukcesem może się pochwalić również mrągowski policjant ruchu drogowego asp. Tomasz Borowiec, który na tym samym dystansie w klasyfikacji generalnej zajął 47 miejsce, w kategorii wiekowej 17, poprawiając swój zeszłoroczny wynik aż o 5 min!