Komunikaty

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Mrągowa i Komendant Wojewódzkiego Policji w Olsztynie

W Mrągowie po raz kolejny odbyła się sportowa walka w Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie. Zawody honorowym patronatem objęła Pani Otolia Siemieniec Burmistrz Miasta Mrągowa oraz mł. insp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie

W piątek od rana na hali sportowo-widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Mrągowie po raz kolejny rozgrywany jest Turniej Piłki Siatkowej .  

Zawody zorganizowano z inicjatywy mrągowskich funkcjonariuszy. Przedsięwzięcie honorowym patronatem objęła pani Otolia Siemieniec Burmistrz Miasta Mrągowa, która ufundowała zwycięskim drużynom puchary oraz Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie.

Głównym celem turnieju jest  przede wszystkim promowanie zachowań prospołecznych i prozdrowotnych oraz popularyzacja sportu, jako aktywnego spędzania czasu wolnego. Dlatego można powiedzieć, że sportowe zmagania przebiegały pod hasłem „w zdrowym ciele zdrowy duch”.

Do zawodów przystąpiło siedem drużyn reprezentujących służby mundurowe z województwa warmińsko-mazurskiego, a dokładnie: Komendę Miejską Policji w Olsztynie, Komendę Powiatową Policji w Ostródzie, Komendę Powiatową Policji w Kętrzynie, Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Olsztynie, Wojskowy Ośrodek Szkoleniowo-Kondycyjny w Mrągowie, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie oraz oczywiście mrągowską Policję.

Drużyny podzielono na dwie grupy. W skład pierwszej weszły drużyny z KPP w Mrągowie, KPP w Kętrzynie  i WOSZK-u. W skład drugiej grupy weszły drużyny z  KMP w Olsztynie, KP PSP w Mrągowie,  KPP w Ostródzie, RDLP w Olsztynie.

Drogą sportowej eliminacji z gry odpadały kolejne drużyny. W meczu finałowym sportową walkę stoczyły drużyny z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych z Olsztyna. Zacięta rywalizacja wyłoniła zwycięzcę zawodów.

I miejsce wywalczyła drużyna reprezentująca Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych z Olsztyna i to ona zdobyła Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie. II miejsce zajęła drużyna  Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Na najniższym stopniu podium stanęła drużyna reprezentująca Komendę Powiatową Policji w Kętrzynie.

Dodatkowo nagrodzono: najlepszego MVP - Kladia Gościcka z KMP w Olsztynie, najlepszego blokujacego - Radosław Warda z KPP w Ketrzynie, najlepszego zagrywającego - Sebastian Smoluk z RDLP w Olsztynie, najlepszego atakujacego - Jarosław Dołgosz z KPP w Mragowie.

Wszystkim drużynom, biorącym udział w rozgrywkach serdecznie gratulujemy. A pani Burmistrz serdecznie dziękujemy za wsparcie organizacyjne tego przedsięwzięcia.

  • III miejsce KPP Kętrzyn
  • II miejsce KMP Olsztyn
  • I miejsce RDLP Olsztyn
  • Najlepszy atakujący
  • Najlepszy zagrywający
  • Najlepszy blokujacy