Bezpieczne Wakacje - Komunikaty - Komenda Powiatowa Policji w Mrągowie

Komunikaty

Bezpieczne Wakacje

Wakacje to dla większości wypoczynek i wyjazdy z nim związane. Dla policjantów, to czas wzmożonej pracy. Na drogach pojawia się w tym okresie więcej niż zwykle pojazdów. Część osób podróżuje własnymi autami, inne wyjeżdżają na wypoczynek autokarami. W ramach działań "Bezpieczne wakacje", policjanci czuwają przede wszystkim nad bezpieczeństwem dzieci spotykając się z uczestnikami kolonii. Funkcjonariusze przypominają wtedy o zasadach bezpiecznego wypoczynku.

Z doświadczenia policjanci wiedzą, że wakacje to czas, w którym dzieciom i młodzieży często przychodzą do głowy różne pomysły, często ryzykowne i niebezpieczne.

Dlatego policjanci w czasie wakacji w szczególny sposób troszczą się o dzieci i robią wszystko, aby zapewnić im bezpieczny wypoczynek - na obozach, koloniach lub w miejscu ich zamieszkania.  W tym okresie spotykają się z dziećmi przebywającymi na zorganizowanym wypoczynku, jak i z ich organizatorami. Podczas tych wakacyjnych spotkań z uczestnikami kolonii czy półkolonii policjanci przypominają o zasadach bezpiecznego wypoczynku. W tym tygodniu takie spotkanie odbyło się na terenie ośrodka wypoczynkowego w Pieckach. Tam wypoczywały dzieci, które przyjechały z Dolnego Śląska. Policjantka wraz z pracownicą Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mrągowie przypominały najmłodszym, jak zachowywać się podczas letniej zabawy na podwórku, nad wodą, w lesie.  Rozmawiały też  z uczestnikami o konsekwencjach prawnych oraz zdrowotnych zażywania środków odurzających, jak również o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Spotkanie było o tyle przyjemne, bo nie odbyło się w „szkolnej ławie”, a pod wielkim namiotem. I tym razem to głównie dzieci mówiły o tym, czego nauczyły się podczas zajęć z policjantami w minionym roku szkolnym. Ich wiedza była bardzo szeroka co pozwala wierzyć, że do szkoły wrócą cali i zdrowi.

  • pod namiotem dzieci siedzą w kółeczku,  w tle policjantka i pracownica sanepidu
    spotkanie z kolonistami
  • pod namiotem dzieci siedzą w kółeczku,  w tle policjantka i pracownica sanepidu
    spotkanie z kolonistami
Powrót na górę strony