Ważne informacje - 5 artykułów

Komunikaty


Aktualności

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Prawo jazdy AM, A1- warunki ich uzyskania

  Prawo jazdy stało się na przestrzeni lat dokumentem niemal powszechnym, dla wielu wręcz niezbędnym codziennego funkcjonowania. Niestety zdarza się jednak, że nieletni wsiadają na motorowery, czy motocykle bez uprawnień naruszając tym samym przepisy prawa.

 2. Niszczenie plakatów wyborczych jest karalne. Umieszczanie ich niezgodnie z przepisami również

  Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. W przestrzeni publicznej pojawia się coraz więcej plakatów oraz innych materiałów wyborczych, które podlegają prawnej ochronie. Ich niszczenie, zrywanie, czy zakrywanie jest karalne. Umieszczanie ich wbrew obowiązującym regułom prawnym również jest zabronione.

 3. Znajomy na Messengerze poprosił Cię o pożyczkę? Uważaj, to może być oszustwo!

  Przestępcy opracowali kolejną metodę wyłudzania pieniędzy, tym razem jest to oszustwo na BLIK. Oszuści działają w ten sposób, że włamują się na konto ofiary na portalu społecznościowym i z tego konta wysyłają wiadomości do znajomych tej osoby z prośbą o pożyczenie pieniędzy i wysłanie kodu BLIK. Ofiarą tego oszustwa padli mrągowianie.

 4. Nielegalna zbiórka pieniędzy do puszek – jak uniknąć oszustwa

  Zbieranie pieniędzy na rzecz osób chorych jest szczytnym celem, lecz często nasza dobra wola wykorzystywana jest przez przestępców. Dlatego też, udzielamy rad, jak nie paść ofiarą oszusta.

 5. Nieletnia za kierownicą, ukarana mandatem

  Policjanci zatrzymali w Mrągowie nieletnią ,,kierującą’’. 17-latka za jazdę bez stosownych uprawnień otrzymała 500 złotych mandatu. Jednak nie ona jedyna poniosła konsekwencje. Mandat otrzymał również kolega, który udostępnił jej auto wbrew przepisom.

 6. Czym jest mowa nienawiści

  Mowa nienawiści to „wypowiedzi, które szerzą, propagują i usprawiedliwiają nienawiść rasową, ksenofobię, antysemityzm oraz inne formy nietolerancji, podważające bezpieczeństwo demokratyczne, spoistość kulturową i pluralizm”.

 7. Nielegalnie sprzedawał bimber. Nie uniknie odpowiedzialności

  Aparaturę do domowej produkcji alkoholu etylowego oraz około 30 litrów gotowego alkoholu zabezpieczyli policjanci w jednym z mieszkań na terenie powiatu. 68-letni mężczyzna sprzedawał wytworzony alkohol nie mając stosownego zezwolenia. Za nielegalna sprzedaż bimbru grozi kara grzywny. Zakazane jest również wyrabianie napojów spirytusowych bez odpowiedniego wpisu do rejestru i podlega karze do roku pozbawienia wolności.

 8. Jak się ustrzec przed włamaniem do mieszkania

  Nikt nie chce być okradziony, szczególnie we własnym mieszkaniu. Niestety jednak złodzieje wykorzystując brak zabezpieczeń i ostrożności właścicieli, włamują się do mieszkań. Często wtedy łupem pada dobytek całego życia. Do kradzieży najczęściej dochodzi podczas urlopu, okresów świątecznych, przedłużonych weekendów, a także kiedy jesteśmy w pracy. Złodzieje zanim kogoś okradną długo go obserwują. Mają wtedy bardzo dobre rozeznanie. Wiedzą gdzie pracujemy, do której szkoły uczęszczają nasze dzieci, wiedzą też o naszych stałych nawykach. To, ile ukradną, zależy od tego ile mają na to czasu. Niekiedy jest to tylko zabranie leżących na wierzchu przedmiotów, czasem możemy wrócić do domu gdzie zostały tylko puste ściany.

 9. BEZPIECZNY WEEKEND - BOŻE CIAŁO

  Przed nami kilka wolnych dni. Wiele osób skorzysta z tego czasu, by odpocząć na łonie natury. Dla policjantów drogówki to czas wzmożonej pracy. Więcej aut na drogach regionu jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności pieszych oraz użytkowników jednośladów – rowerzystów, motocyklistów, motorowerzystów, a także użytkowników hulajnóg elektrycznych.

 10. Eliminacje Powiatowe konkursu „Bezpieczny Smyk na Warmii i Mazurach” rozstrzygnięte!

  Z inicjatywy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie odbyły się powiatowe eliminacje konkursu „Bezpieczny Smyk na Warmii i Mazurach”. Na etapie powiatowym najlepszymi, a zarazem najszybszymi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. gen. S. Grota- Roweckiego w Mrągowie.

Powrót na górę strony