Ważne informacje - 5 artykułów

Komunikaty


Aktualności

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Nielegalna zbiórka pieniędzy do puszek – jak uniknąć oszustwa

  Zbieranie pieniędzy na rzecz osób chorych jest szczytnym celem, lecz często nasza dobra wola wykorzystywana jest przez przestępców. Dlatego też, udzielamy rad, jak nie paść ofiarą oszusta.

 2. Nielegalnie sprzedawał bimber. Nie uniknie odpowiedzialności

  Aparaturę do domowej produkcji alkoholu etylowego oraz około 30 litrów gotowego alkoholu zabezpieczyli policjanci w jednym z mieszkań na terenie powiatu. 68-letni mężczyzna sprzedawał wytworzony alkohol nie mając stosownego zezwolenia. Za nielegalna sprzedaż bimbru grozi kara grzywny. Zakazane jest również wyrabianie napojów spirytusowych bez odpowiedniego wpisu do rejestru i podlega karze do roku pozbawienia wolności.

 3. Nieletnia za kierownicą, ukarana mandatem

  Policjanci zatrzymali w Mrągowie nieletnią ,,kierującą’’. 17-latka za jazdę bez stosownych uprawnień otrzymała 500 złotych mandatu. Jednak nie ona jedyna poniosła konsekwencje. Mandat otrzymał również kolega, który udostępnił jej auto wbrew przepisom.

 4. Kierownictwo

 5. Znajomy na Messengerze poprosił Cię o pożyczkę? Uważaj, to może być oszustwo!

  Przestępcy opracowali kolejną metodę wyłudzania pieniędzy, tym razem jest to oszustwo na BLIK. Oszuści działają w ten sposób, że włamują się na konto ofiary na portalu społecznościowym i z tego konta wysyłają wiadomości do znajomych tej osoby z prośbą o pożyczenie pieniędzy i wysłanie kodu BLIK. Ofiarą tego oszustwa padli mrągowianie.

 6. Jak się ustrzec przed włamaniem do mieszkania

  Nikt nie chce być okradziony, szczególnie we własnym mieszkaniu. Niestety jednak złodzieje wykorzystując brak zabezpieczeń i ostrożności właścicieli, włamują się do mieszkań. Często wtedy łupem pada dobytek całego życia. Do kradzieży najczęściej dochodzi podczas urlopu, okresów świątecznych, przedłużonych weekendów, a także kiedy jesteśmy w pracy. Złodzieje zanim kogoś okradną długo go obserwują. Mają wtedy bardzo dobre rozeznanie. Wiedzą gdzie pracujemy, do której szkoły uczęszczają nasze dzieci, wiedzą też o naszych stałych nawykach. To, ile ukradną, zależy od tego ile mają na to czasu. Niekiedy jest to tylko zabranie leżących na wierzchu przedmiotów, czasem możemy wrócić do domu gdzie zostały tylko puste ściany.

 7. Czym jest mowa nienawiści

  Mowa nienawiści to „wypowiedzi, które szerzą, propagują i usprawiedliwiają nienawiść rasową, ksenofobię, antysemityzm oraz inne formy nietolerancji, podważające bezpieczeństwo demokratyczne, spoistość kulturową i pluralizm”.

 8. Starosta mrągowski przekazał policjantom odblaski

  Starosta mrągowski na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie insp. Andrzeja Parniewicza przekazał kilkaset odblasków, które trafią do mieszkańców powiatu, w trakcie spotkań dotyczących bezpieczeństwa na drodze.

 9. Prawo jazdy AM, A1- warunki ich uzyskania

  Prawo jazdy stało się na przestrzeni lat dokumentem niemal powszechnym, dla wielu wręcz niezbędnym codziennego funkcjonowania. Niestety zdarza się jednak, że nieletni wsiadają na motorowery, czy motocykle bez uprawnień naruszając tym samym przepisy prawa.

 10. Reaguj, gdy za ścianą słyszysz awanturę

  Policjanci zatrzymali awanturnika, po tym jak zachowywał się agresywnie wobec swojej żony. Mężczyzna był pijany. Atak przemocy przerwała reakcja świadka, który zaalarmował o tym policję. Apelujemy, aby każdy reagował na przemoc. Wystarczy jeden telefon. Pomóżmy innym i nie bądźmy obojętni. Każdy anonimowo, pod numerem telefonu 112 może powiadomić Policję o fakcie znęcania się lub stosowania przemocy wobec najbliższych. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał.

Powrót na górę strony