Aktualności

Wypadek na trasie Mrągowo-Kętrzyn. Droga była zablokowana

Mrągowscy policjanci pracowali na miejscu wypadku w pobliżu miejscowości Wymysły. Kierująca samochodem osobowym audi zderzyła się czołowo z renault. Kierująca audi i pasażerka z renault zostały przewiezione do szpitala. Funkcjonariusze wyjaśniają teraz dokładne okoliczności tego zdarzenia.

W poniedziałek (30.01.2023r.) przed godz. 11 w okolicy miejscowości Wymysły na trasie między Mrągowem a Kętrzynem doszło do zdarzenia drogowego w którym brały udział dwa pojazdy osobowe. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 20-letnia kierująca samochodem audi na łuku drogi w prawo nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas jezdni i zderzyła się czołowo z jadącym prawidłowo pojazdem  renault, którym jechał 55- letni mężczyzna wraz z 48-letnią pasażerką. Kierująca audi oraz pasażerka z pojazdu renault zostały przewiezione do szpitala, gdzie okazało się, że 20-latka doznała ogólnych potłuczeń, natomiast pasażerka z renault doznała urazu nogi i ręki. Na czas czynności przeprowadzanych przez policjantów na miejscu zdarzenia droga była zablokowana.  Okoliczności tego wypadku będą wyjaśniane przez policjantów.

Przypominamy

W związku z opadami śniegu oraz niskimi temperaturami jezdnie mogą być śliskie, a w takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność, a droga hamowania pojazdy znacznie się wydłuża. W takich warunkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie, wymijanie i wiele innych manewrów, może być bardzo niebezpiecznych. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości. Mając na uwadze, że prędkość dopuszczalna nie w każdych warunkach pogodowych jest prędkością bezpieczną. Gdy jezdnie są śliskie, zalega na nich błoto pośniegowe, kierowcy powinni stosować zasadę - wolniej znaczy bezpieczniej. Apelujemy o ostrożność, a przede wszystkim o dostosowanie prędkości do panujących warunków.

Szczególnie uważać trzeba w pobliżu lasów i zbiorników wodnych - jezdnia może tam być szczególnie śliska. Należy zachować ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Uważajmy też przy dojeżdżaniu do nich. Jeżeli pieszy wejdzie na przejście, kierujący samochodem może nie wyhamować.
 

(pk)

  • stojący na drodze samochód osobowy z rozbitym przodem i podniesioną maską
  • stojący na drodze samochód osobowy renault z rozbitym przodem i podniesioną maską za nim stoi wóz strażacki
  • stojące na drodze dwa rozbite samochody osobowe a za nimi stojące wozy strażackie
Powrót na górę strony