Aktualności

Łodzie policyjne pojawiają się na wodach naszego powiatu

Już w połowie kwietnia policyjni wodniacy szykują się do zbliżającego się sezonu żeglarskiego. Ich podstawowym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa dla osób wypoczywających nad wodą, dlatego już teraz przygotowują się do pełnienia służby na wodach naszego powiatu.

Na wodach Jeziora Mikołajskiego i Tałty już pojawiła się policyjna łódź SPORTIS S-6500/k. Z początkiem maja policyjni wodniacy wyruszą na szlak Wielkich Jezior Mazurskich, gdzie będą pilnować porządku na jeziorach: Mikołajskim, Tałty, Tałtowisko, Śniardwy, a także na Kanale Tałckim. Łódź SPORTIS S-6500/k posiada benzynowym silnik o mocy 200KM, pozwalający osiągnąć prędkość przekraczającą 80 km/h. Policyjną łódź motorową Parker z silnikiem zaburtowym 115KM zaobserwować będzie można w Mrągowie na Jeziorze Czos, gdzie z wody policjanci kontrolować będą mrągowskie kąpieliska miejskie, przystanie oraz kemping. W Pieckach natomiast mundurowi będą pilnować porządku z łodzi płaskodennej Atol typu R-3 z silnikiem o mocy 30KM. Jak co roku policyjni wodniacy realizować będą wspólne służby na wodzie z zaprzyjaźnionymi służbami, które realizują zadania w zakresie bezpieczeństwa osób przebywających nad wodą. Policjanci kontrolować będą żeglarzy, którzy będą naruszać obowiązujące przepisy i karać za stwarzanie zagrożenia dla osób wypoczywających nad wodą.

(pk)

  • wpuszczanie do jeziora policyjnej łodzi sportis. Łódź znajduje się na specjalnej przyczepie, która zamontowana się do samochodu.
    Wodowanie policyjnej łodzi
  • policyjna łódź sportis na Jeziorze Mikołajskim
    Łódź na Jeziorze Mikołajskim
Powrót na górę strony