Dwóch kierowców znaczenie przekroczyło prędkość w terenie zabudowanym, poniosą konsekwencję swojej nieodpowiedzialności
Większość zdarzeń drogowych wynika z niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze. Nadmierna prędkość bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Tym bardziej w terenie zabudowanym, gdzie w każdej chwili ktoś może pojawić się na naszej drodze. Właśnie przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym było powodem kontroli dwóch nieodpowiedzialnych kierujących.
Pierwszy z kierujących, który za nic miał obowiązujące przepisy ruchu drogowego wpadł w ręce mrągowskich funkcjonariuszy w czwartek (22.06.2023r.) po godz. 16 w Pieckach. Tam policjanci ruchu drogowego prowadzili pomiar prędkości przejeżdżających pojazdów, kiedy zauważyli jadący ze znaczną prędkością samochód BMW. Prędkość, którą poruszał się kierujący wynosiła 106 km/h przy obowiązującym ograniczeniu do 50 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli. Kierującym okazał się być 33-letni mieszkaniec powiatu kolneńskiego. Za popełnione wykroczenie policjanci nałożyli na niego mandat karny, a za przekroczenie prędkości powyżej 50km/h, zgodnie z obowiązującymi przepisami zatrzymali mu prawo jazdy.
Praktycznie w tym samym czasie w miejscowości Zgon mrągowscy policjanci ruchu drogowego kontrolowali 50-letniego kierującego audi. Ten mężczyzna również w terenie zabudowanym, przy obowiązującym ograniczeniu prędkości do 40km/h jechał za szybko. Pomiar prędkości wykazał 87 km/h. W związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości o 47 km/h funkcjonariusze nałożyli na mężczyznę mandat karny. 50-latek skorzystał z prawa do odmowy przyjęcia mandatu, wobec czego policjanci sporządzili dokumentację, która zostanie dołączona do wniosku o ukarania skierowanego do sądu.
Pamiętajmy!
Przepisy ruchu drogowego zostały stworzone, aby wszyscy uczestnicy ruchu drogowego mogli bezpiecznie korzystać w drogi. Konsekwencje łamania tych przepisów mogą być nie tylko finansowe, ale przede wszystkim mogą kosztować ludzkie życie lub zdrowie. Lepiej jest dojechać do celu spóźnionym, ale… dojechać.
(pk)