Aktualności

Kryminalni zatrzymali sprawcę uszkodzenia ciała. 21-latek został tymczasowo aresztowany

Dzięki szybkiej i skrupulatnej pracy mrągowskich kryminalnych 21-letni sprawca uszkodzenia ciała został zatrzymany i usłyszał prokuratorskie zarzuty. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

W poniedziałek (25.03.2024 r.) we wczesnych godzinach porannych mrągowscy policjanci zostali poinformowani, że jeden z mieszkańców powiatu mrągowskiego został zaatakowany nożem. Funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do działania. Jeszcze przed przyjęciem zawiadomienia zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków zdarzenia. Po przyjęciu zawiadomienia od pokrzywdzonego 36-latka policjanci dowiedzieli się, że idąc ulicami Mrągowa, został zaatakowany ostrym narzędziem, przez nieznanego mu mężczyznę. 36-latek nie pamiętał dokładnych cech wyglądu agresora, wskazał jedynie szczątkowe informacje. Poinformował funkcjonariuszy, że mężczyzna machnął ręką, uderzając go czymś ostrym w nogę, a następnie gdy pokrzywdzony odskoczył, jeszcze kilkukrotnie agresor zamachnął się w jego kierunku, po czym odszedł. 36-latek udał się do swojej znajomej, skąd wezwał do siebie zespół ratownictwa medycznego i został przewieziony do szpitala celem opatrzenia ran. Okazało się, że napastnik zadał kilka uderzeń ostrym narzędziem, w wyniku czego pokrzywdzony doznał rozcięcia naskórka na nodze, twarzy oraz szyi. Policjanci niezwłocznie w wyniku skrupulatnej pracy dotarli do osób, które mogły mieć związek z tym atakiem. Na podstawie zebranego materiału dowodowego ustalili sprawcę uszkodzenia ciała, który już kolejnego dnia od przyjęcia zawiadomienia został zatrzymany. Okazało się, że zatrzymany 21-latek był wcześniej karany za podobne przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu. Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Mrągowie, gdzie usłyszał prokuratorski zarzut spowodowania w zamiarze bezpośrednim ciężkiego uszczerbku na zdrowiu pod postacią choroby realnie zagrażającej życiu przy użyciu ostro tnącego narzędzia. Mężczyzna przy tym działał w warunkach tzw. recydywy. Na wniosek policjantów i prokuratora Sąd Rejonowy w Mrągowie w czwartek (28.03.2024 r.) zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt. 21-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w zakładzie karnym. Teraz sąd zadecyduje jaka kara go dosięgnie.

(pk)

Film Doprowadzenie zatrzymanego mężczyzny.mp4

Opis filmu: Film rozpoczyna się planszą z napisem Komenda Powiatowa Policji w Mrągowie. Kolejno na filmie widać jak dwóch mężczyzn w odblaskowych kamizelkach z napisem na plecach POLICJA prowadzą do samochodu mężczyznę, który ma założony kajdanki na ręce trzymane z tyłu. Film kończy plansza z napisem Komenda Powiatowa Policji w Mrągowie.

Pobierz plik Doprowadzenie zatrzymanego mężczyzny.mp4 (format mp4 - rozmiar 44.15 MB)

Powrót na górę strony