Z okazji Światowego Dnia Autyzmu policjanci mieli przyjemność spotkać się z wychowankami Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno- Wychowawczego w Mikołajkach, aby porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie
Policjanci z mrągowskiej komendy na zaproszenie dyrekcji OREW w Mikołajkach włączyli się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. W ten sposób pokazali swoją solidarność z osobami ze spektrum autyzmu.
2 kwietnia na całym świecie obchodzono Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Kampania ta trwa przez cały kwiecień i ma na celu propagowanie wiedzy na temat autyzmu oraz jest wyrazem akceptacji i solidarności z osobami ze spektrum autyzmu i ich rodzinami.
Autyzm uznaje się za jedno z najczęstszych zaburzeń rozwojowych, a liczba osób z tą diagnozą rośnie. Według danych statystycznych częściej dotyka ono chłopców niż dziewczynki, dlatego kolor niebieski stał się symbolicznym kolorem autyzmu.
Na co dzień osoby ze spektrum autyzmu, często spotykają się z brakiem akceptacji. To ważne, żeby nie pozostawać obojętnym wobec tych osób i pokazywać, że jesteśmy otwarci na ich problemy.
Włączając się w tego typu inicjatywę, mrągowscy policjanci chcieli podkreślić idee prowadzonej akcji.
Dlatego podczas obchodów tego święta w środę (03.04.2024 r.) policjanci z Komisariatu Policji w Mikołajkach zabezpieczali przemarsz ulicami miasta, natomiast policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie spotkała się z wychowankami Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno- Wychowawczego w Mikołajkach już w ośrodku, gdzie podczas spotkania omówiła uczestnikom spotkania zasady poruszania się po chodniku, zaznaczając jak ważne jest prawidłowe przechodzenie przez przejście dla pieszych. Za pomocą elementów z zestawu Autochodzik w praktyczny ale i zarazem bezpieczny sposób zaprezentowała sposób poruszania się po drodze i chodniku. Następnie wychowankowie mogli utrwalić przekazane informacje ćwicząc przechodzenie przez przejście dla pieszych. Funkcjonariuszka, aby utrwalić przekazane informacje, przeczytała również bajeczki o Poli- niesfornej dziewczynce, która zapomina o przestrzeganiu najważniejszych zasad bezpieczeństwa przez co wpada w niemałe kłopoty. Dzieci słuchały z zaciekawieniem. W nagrodę za aktywne uczestnictwo wychowankowie mieli okazję zasiąść w fotelu radiowozu, co jak zawsze cieszyło się dużym zainteresowaniem.
(pk)