Aktualności

Podsumowanie akcji „Trzeźwość” na drogach powiatu mrągowskiego

Policjanci z powiatu mrągowskiego prowadzili wzmożone działania kontrolno - prewencyjne w ramach akcji „Trzeźwość”, która odbywała się na terenie naszego województwa. Celem akcji było eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierowców oraz poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Policjanci przebadali 302 kierujących, niestety po raz kolejny okazało się, że nie wszyscy byli trzeźwi.

W czwartek (18.06.2026 r.) od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze ruchu drogowego kontrolowali stan trzeźwości kierowców poruszających się drogami powiatu mrągowskiego. W ramach akcji policjanci przeprowadzili łącznie 302 kontrole trzeźwości. Głównym założeniem działań była poprawa bezpieczeństwa na drogach oraz uświadamianie kierowcom konsekwencji jazdy pod działaniem alkoholu.

W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali jednego kierującego, który tego dnia nie powinien wsiadać za kierownicę. Około godziny 5:30 w Mrągowie na ulicy Przemysłowej policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Volvo. 42 - letni mieszkaniec gminy Piecki został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie alkomatem wykazało, że kierował pojazdem mając ponad 1,4 promila.  W związku z tym funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, a materiały z przeprowadzonej kontroli zostaną przekazane do sądu.

Podsumowanie działań na terenie województwa warmińsko – mazurskiego:

Policjanci z Warmii i Mazur po raz dziesiąty w tym roku przeprowadzili wojewódzkie działania pod hasłem „Trzeźwość”. Od świtu do godz. 8:00 policjanci skontrolowali prawie 16 000 kierowców. Niestety aż u 36 urządzenia pomiarowe wskazały obecność alkoholu w organizmie w ilości przekraczającej tę dopuszczalną, a w tym w 12 przypadkach było to ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymane zostały 32 prawa jazdy i 2 dowody rejestracyjne.

(rs)

Powrót na górę strony