Aktualności

Policjanci wraz pracownikami Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej edukują rodziców

Używanie środków psychoaktywnych przez młodzież stanowi jeden z głównych problemów społecznych w Polsce. Uzależnienia mają ścisły związek z popełnianiem czynów zabronionych oraz łamaniem norm społecznych i prawnych często przez osoby niepełnoletnie. 
Dlatego mrągowscy policjanci wspólnie z pracownikami miejscowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej realizują wojewódzki program profilaktyczno-edukacyjny pn. „Zanim będzie za późno”.

Mrągowscy policjanci, by podnieść poziom bezpieczeństwa na terenie placówek oświatowych, realizują szereg działań edukacyjno – profilaktycznych. Działania te ukierunkowane są między innymi na zapobieganie przemocy równieśniczej, cyberprzemocy, oraz  zjawisk alkoholizmowi czy narkomanii.

Jak obserwują funkcjonariusze niestety używanie środków psychoaktywnych przez młodzież stanowi jeden z głównych problemów, którego nie można bagatelizować.

Dlatego, by jeszcze bardziej zminimalizować problem narkomanii oprócz edukacji młodzieży należy również edukować ich rodziców. Możliwość taką daje realizacja wojewódzkiego programu profilaktyczno-edukacyjnego pn. „Zanim będzie za późno”. Właśnie wczoraj po raz kolejny mrągowscy policjanci wspólnie z pracownikami miejscowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej podczas wywiadówek edukowali rodziców uczniów ze Szkoły Podstawowej w Mikołajkach i Woźnicach.
Podczas spotkań rodzice mogli zdobyć wiedzę, która wskazuje na sposoby postępowania z dzieckiem w przypadku wystąpienia problemu z narkotykami lub dopalaczami. Była to również możliwość podniesienia świadomości prawnej związanej z narkomanią. Jak również okazja, by dowiedzieć się jakie obecnie stosuje młodzież środki odurzające, gdzie można je kupić i jak one wyglądają.

Program opracowany został przy udziale przedstawicieli Kuratorium Oświaty w Olsztynie oraz Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie i skierowany jest do rodziców uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Powrót na górę strony