Aktualności

Dzięki wsparciu samorządów mrągowska komenda wzbogaciła się o nowy radiowóz

Komenda Powiatowa Policji w Mrągowie otrzymała nowy radiowóz. Oznakowana Toyota Corolla będzie wykorzystywany przez policjantów Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego. Zakup pojazdu został sfinansowany wspólnie przez wszystkie lokalne jednostki samorządowe oraz Komendę Główną Policji.

Komenda Powiatowa Policji w Mrągowie wzbogaciła się o nowy radiowóz. Jest to oznakowana Toyota Corolla wartości ponad 100 tys. złotych. Samochód posiada nowoczesne wyposażenie, automatyczną skrzynię biegów, kamerę cofania, napęd hybrydowy 1,8. Charakteryzuje się niskim zużyciem paliwa, cichą pracą i niską emisją spalin. Nowe auto ma naklejoną policyjną gwiazdę z hasłem „Pomagamy i Chronimy”.

Radiowóz zakupiony został w ramach programu „50x50”. Co oznacza, że połowa tej kwoty została sfinansowana przez wszystkie lokalne jednostki samorządowe t. j.: Starostwo Powiatowe w Mrągowie, Urząd Miejski w Mrągowie, Urząd Miejski w Mikołajkach, Urząd Gminy w Mrągowie, Urząd Gminy w Pieckach i Urząd Gminy w Sorkwitach, a drugą połowę sfinansowała Komenda Główna Policji.

Niestety z uwagi na pandemię i obowiązujące obostrzenia nie mogło odbyć się uroczyste spotkanie z darczyńcami. Niemniej jednak serdecznie dziękujemy Samorządowcom za ten cenny dar, który bezpośrednio wpłynie na poziom bezpieczeństwa mieszkańców powiatu mrągowskiego. Radiowóz będą wykorzystywali policjanci prewencji.

 

 • nowy radiowóz
  nowy radiowóz
 • nowy radiowóz
  nowy radiowóz
 • nowy radiowóz
  nowy radiowóz
 • napis na radiowozie pomagamy i chronimy
  nowy radiowóz
Powrót na górę strony