Aktualności

Uroczyste obchody Święta Policji

W piątek mrągowscy policjanci obchodzili 103 rocznicę powołania Policji Państwowej. Tegoroczne obchody patronatem honorowym objął Komendant Główny Policji. Na pl. Unii Europejskiej w Mrągowie odbył się uroczysty apel, podczas którego funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie otrzymali odznaczenia, wyróżnienia i awanse na wyższe stopnie służbowe.

W piątek (15.07.2022r.) punktualnie o godz. 13 na pl. Unii Europejskiej w Mrągowie rozpoczęły się powiatowe obchody Święta Policji. Patronat honorowy nad świętem objął Komendant Główny Policji generalny inspektor doktor Jarosław Szymczyk.

Uroczysty apel Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie rozpoczął dowódca uroczystości składając meldunek o gotowości do uroczystości, nadinsp. Tomaszowi Klimkowi Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Olsztynie. W obchodach brała udział Kompania Honorowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie podkreślając rangę wydarzenia oraz nadając jej wyjątkowo podniosły charakter.  W wydarzeniu udział wzięli między innymi Starosta Mrągowski Barbara Kuźmicka – Rogala, Burmistrz Mrągowa Stanisław Bułajewski, miejscowi samorządowcy, Prokurator Rejonowy w Mrągowie Bogusława Pidsudko-Kaliszuk, przedstawiciele służb mundurowych oraz rodziny policjantów.

Jako pierwszy głos zabrał gospodarz uroczystości- Komendant Powiatowy Policji w Mrągowie insp. Andrzej Parniewicz, który podziękował funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym za codzienną pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu. Zaznaczył, że policjanci wielokrotnie swoją postawą udowadniali, że Policjant to nie zawód, to wyjątkowa rola społeczna jaką jest służba społeczeństwu wymagająca poświęcenia i oddania drugiemu człowiekowi. Szef mrągowskich policjantów podziękował rodzinom funkcjonariuszy, samorządowcom, prokuratorom, sędziom,  funkcjonariuszom i pracownikom zaprzyjaźnionych służb na czele z komendantami i dyrektorami, przedstawicielom związków zawodowych, dziennikarzom, dyrektorom szkół i miejscowych instytucji oraz mieszkańcom za liczne sygnały, uwagi i spostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa w naszym powiecie.

Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek w uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa lub porządku publicznego wręczył Brązową Odznakę „Zasłużony policjant” podinspektorowi Pawłowi Wierciszewskiemu oraz starszemu aspirantowi Krzysztofowi Kaczmarczykowi. Wręczył również akty mianowania na wyższe stopnie policyjne:

w korpusie oficerów starszych policji:

na stopień podinspektora awansował Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie podinsp. Łukasz Sikora oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie  podinsp. Paweł Wierciszewski

W korpusie oficerów młodszych policji:

na stopień komisarza awansował jeden funkcjonariusz

w korpusie aspirantów:

na stopień aspiranta sztabowego Policji  mianowanych zostało 2 funkcjonariuszy,

na stopień starszego aspiranta Policji mianowanych zostało 6 funkcjonariuszy,

na stopień aspiranta Policji mianowanych zostało 8 funkcjonariuszy,

na stopień młodszego aspiranta Policji mianowanych zostało 21 funkcjonariuszy

w korpusie podoficerów policji:

na stopień sierżanta sztabowego Policji mianowanych zostało 5 funkcjonariuszy,

na stopień starszego sierżanta  Policji mianowanych zostało 7 funkcjonariuszy,

na stopień sierżanta  Policji mianowany został 1 funkcjonariusz

w korpusie szeregowych policji

starszego posterunkowego  Policji mianowanych zostało 8 funkcjonariuszy.

Komendant Powiatowy Policji w Mrągowie insp. Andrzej Parniewicz wręczył gratulacje policjantowi mł. asp. Rafałowi Syczew za wybitne osiągnięcia sportowe promujące Komendę Powiatową Policji w Mrągowie  oraz za rzetelną i sumienną służbę, życząc dalszych sukcesów. Podziękował również za pomoc, życzliwość oraz zaangażowanie w życie Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie Robertowi Śliwińskiemu.

Nadinsp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie w swoim przemówieniu podziękował mrągowskim  policjantom za  zaangażowanie i ofiarność w  wykonywaniu codziennych obowiązków. Podczas uroczystości głos zabrali również przedstawiciele miejscowych władz samorządowych. Przedstawiciele lokalnych samorządów przekazali podziękowania i życzenia funkcjonariuszom.

Uroczysty apel zakończył się złożeniem meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Olsztynie nadinsp. Tomaszowi Klimek.

Fot. Paweł Krasowski

(pk)

 • stojący policjanci
 • Poczet flagowy, podniesienie na maszt flagi państwowej
 • Przemowa Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie
 • policjantka odczytuje akty mianowania
 • Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie w tel funkcjonariusze
 • Komendant Wojewódzki Policji wpina brązową odznakę zasłużony policjant
 • Komendant wręcza akt mianowania
 • Komendant wręcza akty mianowania
 • Przemowa Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie
 • Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, Komendant Powiatowy Policji w Mrągowie, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie
 • przemarsz kompanii honorowej
 • list
 • Życzenia od Marszałka Województwa Warmińsko- Mazurskiego
Powrót na górę strony