Mikołajki, Krutyń: Pierwsze kontrole na wodzie i troje nietrzeźwych. To sternicy i kajakarz
Policyjni wodniacy wyeliminowali dwoje nietrzeźwych sterników na jeziorze Mikołajskim. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna najpierw wypili alkohol, a następnie siedli za sterami łodzi motorowych. Później tłumaczyli, że nie wiedzieli o zakazie pływania motorówką pod wpływem alkoholu. Teraz staną przed sądem. Natomiast patrol pilnujący porządku na rzece Krutyni ukarał mandatem pijanego kajakarza.
Powiat mragowski
Okres majówki to czas wytężonej pracy policyjnych wodniaków. Dzięki łodzi hybrydowej SPORTIS S-6200/K policjanci o wiele szybciej mogą przemierzać znaczne odległości na jeziorach w rejonie Mikołajek. To pozwoliło im wyeliminować dwoje nietrzeźwych amatorów sportów wodnych.
W piątek tuż przed godziną 12.00 policjant razem ze strażnikiem rybackim skontrolowali pływającego po jeziorze Mikołajskim 30-latka sterującego łodzią motorową. Jak się okazało, mieszkaniec woj. mazowieckiego miał 0,4 promila alkoholu w organizmie. 30-latek nie mógł już kontynuować swojego „rejsu”. Podobny los spotkał 20-letnią mieszkankę Sulejówka. Kobieta została zatrzymana do kontroli tuż przed godziną 16.00. Miała 0,3 promila alkoholu w organizmie.
Zarówno mężczyzna, jak i kobieta tłumaczyli, że nie wiedzieli o zakazie pływania łodzią motorową pod wpływem alkoholu.
Natomiast wczoraj mrągowscy wodniacy patrolowali rzekę Krutynia. Około godziny 16.00 zauważyli płynącego kajakiem mężczyznę, którego zachowanie wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu.
Policjanci postanowili go skontrolować. W tym samym momencie kajakarz wykonując nieskoordynowane manewry wpadł do wody, a z kajaka wypłynęły puszki po piwie. Zarówno ta sytuacja, jak i badanie alcoblow potwierdziły przypuszczenia policjantów.
Dlatego 26-letni mężczyzna za pływanie w stanie nietrzeźwości i tym samym za naruszenie przepisów został ukarany mandatem.
Pamiętajmy o tym, że aby wypoczynek nad wodą był przyjemny i przede wszystkim bezpieczny pamiętać należy o obowiązującej ustawie o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, która zabrania "prowadzenia w ruchu wodnym statku lub innego obiektu pływającego niebędącego pojazdem mechanicznym osobie znajdującej się w stanie po użyciu alkoholu, nietrzeźwości, po użyciu środka działającego podobnie do alkoholu lub pod wpływem środka odurzającego". Grozi za to kara grzywny do 5.000 zł.