Aktualności

„Alkohol i Narkotyki” to jedna z wielu inicjatyw policjantów, aby na naszych drogach było bezpiecznie.

Na drogach powiatu mrągowskiego policjanci ruchu drogowego prowadzili działania „Alkohol i Narkotyki”. Głównym celem działań jest eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, jak i pod wpływem innych środków odurzających. Wzmożone działania mają również ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych powodowane przez osoby, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę pod wpływem tych środków.

Alkohol, brawura, brak wyobraźni i rozsądku to tylko kilka przyczyn groźnych zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to niestety cały czas śmiertelne zagrożenie na drogach. Dlatego mrągowscy policjanci wczoraj po raz kolejny przeprowadzili działania pn. Alkohol i Narkotyki.

Od rana funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 219 kierowców. W efekcie prowadzonych działań trzech kierowców straciło prawo jazdy.

Pierwszy kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej po godzinie 07.00 na ulicy Młodkowskiego w Mrągowie. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Wynik badania alkomatem bezwzględnie wskazał, że 60-latek miał w swoim organizmie 1,2 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy kategorii B, a pojazd przekazali trzeźwemu kierowcy.

Tego dnia w stanie po spożyciu alkoholu za kółko osobowego fiata wsiadł również 36-latek. Mężczyzna stracił prawo jazdy kategorii B, C.

Natomiast blisko 1 promil alkoholu w organizmie miał 48-latek zatrzymany przez policjantów w Warpunach. 48-letni kierowca audi tego dnia stracił prawo jazdy kategorii A,B, T.

Teraz zarówno 60-latek, jak i 48-latek odpowiedzą za popełnienie przestępstwa, jakim jest jazda w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara nawet 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy nawet na 10 lat. Kara nie ominie również 36-latka. Mężczyzna odpowie za wykroczenie. Grozi mu za to kara aresztu albo grzywny.

Apelujemy również do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, czy też widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym Policję.

Nie bądźmy obojętni. Reagujmy w każdej tego typu sytuacji, ponieważ alkohol nie idzie w parze z bezpieczeństwem.

Powrót na górę strony