Uroczyste obchody Święta Policji 2021 r.

Meldunek o gotowości do uroczystości, złożony nadinsp. Tomaszowi Klimkowi Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Olsztynie przez dowódcę uroczystości rozpoczął uroczyste obchody Święta Policji w Mrągowie. Tegoroczne święto to 102 rocznica powołania Policji Państwowej. Dla mrągowskich policjantów był to dzień awansów, odznaczeń i wyróżnień za dobrą pracę.

Z powodu panującej pandemii skromniejszy niż zwykle uroczysty apel zgromadził tylko kilku gości. Wśród zaproszonych znaleźli się tylko miejscowi samorządowcy: Starosta Mrągowski pani Barbara Kuźmicka-Rogala, Burmistrz Mrągowa Stanisław Bułajewski, Burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski, Wójt Gminy Sorkwity Józef Maciejewski, Zastępca Wójta Gminy Piecki Hubert Sadownikow, Zastępca Wójta Gminy Mrągowo Adriana Rokosz oraz Prokurator Rejonowy Bogusława Pidsudko-Kaliszuk.

Coroczna uroczystość z okazji Święta Policji jest doskonałą okazją do nagrodzenia i awansowania najbardziej wyróżniających się pracowników oraz funkcjonariuszy Policji, a także do podziękowania za ich służbę i zaangażowanie.

Podczas uroczystości, w uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa oraz porządku publicznego wręczono odznaczenia „Zasłużony Policjant’.  Z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie odznaczenia otrzymali:

Srebrną odznakę „Zasłużony Policjant”:

1. kom. Krzysztof Sieradziński

2. asp. szt. Grzegorz Barszcz

Brązową odznakę „Zasłużony Policjant”:

1. asp. szt. Radosław Ferenc

2. asp. Dorota Kulig

W Komendzie Powiatowej Policji w Mrągowie i jednostkach podległych, czyli Komisariacie Policji w Mikołajkach i Posterunku Policji w Pieckach na co dzień służbę pełni ponad 100 funkcjonariuszy.  Pracę policjantów wspomaga ponad 20 pracowników cywilnych. Święto Policji to także awanse na wyższe stopnie policyjne, dlatego za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych awansowanych zostało łącznie 18 funkcjonariuszy.

W korpusie oficerów młodszych policji awansowano dwóch funkcjonariuszy, natomiast w korpusie aspirantów awansowało 11 policjantów. W korpusie podoficerów policji wyższe stopnie służbowe otrzymało 4 mundurowych, a w korpusie szeregowych policji jedna policjantka awansowała na stopień starszego posterunkowego.

Gospodarz tegorocznych obchodów Święta Policji  insp. Andrzej Parniewicz powiedział:

   "… pomimo tak trudnych czasów, spowodowanych pandemią bardzo się cieszę, że możemy spotkać się tutaj chociaż w tak nielicznym gronie. Z okazji uroczystości Święta Policji chciałbym serdecznie Państwu podziękować.

   Panie Generale to Pana wsparcie dla naszej komendy jest nieocenione. Na wszystkie prośby, wnioski, rady i zrozumienie możemy liczyć każdego dnia. Współpraca z Panem Komendantem jest wielką przyjemnością. Mam świadomość jak ogromnym zaszczytem i honorem jest pełnić funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie, ale też wiem jaka idzie za tym odpowiedzialność. Mimo wielu wyzwań i trudnych zadań służba pod banderą Pana Generała sprawia nam wielką satysfakcję. Dziękuję Panie Generale.

   Szanowni funkcjonariusze to Wasz profesjonalizm, zaangażowanie i sumienne podejście do wykonywanych obowiązków sprawiło, że wyniki naszej jednostki są na wysokim poziomie. Wasz wysiłek został zauważony przez Pana Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, czego między innymi wyrazem są dzisiejsze awanse na wyższy stopień służbowy. Dziękuję i proszę o dalszą rzetelną służbę.

   Szanowni pracownicy cywilni naszej komendy, bez Waszego wsparcia logistycznego żadna jednostka nie mogłaby dobrze funkcjonować, o czym sam się przekonałem. Jestem pod wielkim wrażeniem Waszego oddania, dziękuję.

   Chciałbym serdecznie podziękować przedstawicielom Związków Zawodowych Policji za pomoc w realizacji zadań.

   Podziękowania kieruję również do reprezentantów wszystkich instytucji z którym mi na co dzień mam przyjemność współpracować. To moje pierwsze Święto Policji, gdzie jestem gospodarzem. Miałem już okazję spotkać się z Państwem osobiście w sprawach służbowych. Wszyscy Państwo jesteście dla mnie nieocenionym wsparciem i za to bardzo dziękuję.

   Szanowne koleżanki i koledzy, obejmując stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie chciałem stworzyć zespół, który będzie dobrze pracował na rzecz naszego społeczeństwa. Już po krótkim czasie okazało się, że z Wami jest to możliwe. Bardzo dziękuję za ciepłe przyjęcie mnie do tego zespołu.

   Pragnę również podziękować rodzinom policyjnym, którym nasza służba nie szczędzi stresów i niepokojów. Jestem im wdzięczny za to, że są oparciem dla nas w trudnych chwilach oraz za to, że torują nam drogę do osiągnięć i sukcesów.

   Szanowni Państwo przed Polską Policją nowe zadania. Najważniejszym z nich jest stałe zbliżanie się do problemów mieszkańców, reakcja na każde zagrożenie, na każdą zgłoszoną nieprawidłowość, troska o każdego człowieka. Patrząc na wszystkich obecnych jestem przekonany, ze z realizacją tego celu nie jesteśmy sami.

   Dziękuję bardzo."

Nadinsp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie równiez  podziękował mrągowskim  policjantom za  zaangażowanie i ofiarność w  wykonywaniu codziennych obowiązków, gdzie głównym celem jest pomoc drugiemu człowiekowi. Docenił także wsparcie lokalnych samorządów na rzecz bezpieczeństwa.

Podczas uroczystości głos zabrała również Starosta Powiatu Mrągowskiego, która w imieniu przedstawicieli miejscowych władz samorządowych przekazała podziękowania i życzenia funkcjonariuszom. Natomiast Burmistrz Mrągowa serdecznie podziękował za współpracę, która kształtuje się na bardzo wysokim poziomie.

Fot. Paweł Krasowski

 • dowódca uroczystości składa meldunek komendantowi wojewódzkiemu policji w olsztynie
  Uroczyste obchody Święta Policji
 • policjanci stojący na baczność
  Uroczyste obchody Święta Policji
 • generał i komendanci powiatowi
  Uroczyste obchody Święta Policji
 • policjanci ze sztandarem
  Uroczyste obchody Święta Policji
 • zaproszeni goście
  Uroczyste obchody Święta Policji
 • komendant powiatowy przemawia
  Uroczyste obchody Święta Policji
 • policjanci stojący na baczność w pododdziale
  Uroczyste obchody Święta Policji
 • lektor i dowódca uroczystości
  Uroczyste obchody Święta Policji
 • kadrowa czyta rozkazy personalne
  Uroczyste obchody Święta Policji
 • generał wręcza odznaczenia
  Uroczyste obchody Święta Policji
 • generał wręcza odznaczenia
  Uroczyste obchody Święta Policji
 • generał wręcza mianowania
  Uroczyste obchody Święta Policji
 • generał przemawia
  Uroczyste obchody Święta Policji
 • na sali zebrani goście i policjanci w szeregu
  Uroczyste obchody Święta Policji
 • przemawia pani starosta
  Uroczyste obchody Święta Policji
 • przemawia burmistrz mrągowa
  Uroczyste obchody Święta Policji
 • dowódca uroczystości składa meldunek o zakończeniu uroczystości
  Uroczyste obchody Święta Policji
Powrót na górę strony