Tag bezpieczeństwo seniorów
Rozmiar czcionki
- #JestemTuCZEKAM - jak rozpoznać osobę z zaburzeniami pamięci lub orientacji, potrzebującą pomocy? Kiedy mówimy o zaginięciach osób powyżej 65 roku życia zawsze musimy liczyć się z tym, że powodem takiej sytuacji może być stan zdrowotny seniora: problemy z pamięcią i koncentracją, mniejsza uważność, trudności w poruszaniu się, zwiększona męczliwość. Wszystkie te symptomy w połączeniu z zagubieniem się naszego podopiecznego, zwiększają ryzyko zagrożenia jego życia i zdrowia. Bardzo ważne, aby w takiej chwili pomoc przyszła w odpowiednim momencie.
- Nowe działania w ramach akcji społecznych #ZnamTeNumery i #DzielnicaBEZstrachu Wydarzenia ostatnich dni wykazały, że nawet podczas tak dramatycznej sytuacji, z jaką mamy do czynienia w południowo-zachodniej Polsce przestępcy nie mają żadnych skrupułów i wykorzystują każdą okazję celem realizacji swoich niegodziwych zamiarów. Stąd też obiektywnie stwierdzić należy, iż niezbędne jest prowadzenie systemowych działań edukacyjno-informacyjnych mających na celu ochronę najwrażliwszych grup społecznych i ich najbliższych. Policja dostrzega te oczekiwania poszukując nowych i skute
- Porozmawiajmy o bezpieczeństwie- możesz mieć na nie wpływ Z inicjatywy Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie po raz kolejny odbyła się debata społeczna pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie- możesz mieć na nie wpływ”. Podczas spotkania policjanci podsumowali wnioski, które zostały wyciągnięte podczas debaty inicjującej.
- Bankowcy dla cyberedukacji: seniorzy nadal celem oszustów! - metoda na wnuczka Oszuści bezwzględnie wykorzystują ufność seniorów! Jedną z metod, jakiej używają przestępcy, aby wykorzystać nieostrożność, jest metoda na wnuczka. Popularna metoda przestępców na wyłudzanie pieniędzy od seniorów jest nadal aktualna. O tym jak to wygląda opowiada Daria Widawska.