Tag handel ludźmi
Rozmiar czcionki
- Wakacje czas start - nie stań się ofiarą handlu ludźmi Poruszając zagadnienie handlu ludźmi często słyszymy: „mnie to nie dotyczy”. Dopiero rozmowa na temat tego zjawiska i jego rozmiarów otwiera wielu osobom oczy. Uświadamiamy sobie wtedy, że tak naprawdę może dotyczyć nas wszystkich, bez względu na wiek, płeć i pochodzenie. Okres wakacji to czas, kiedy wiele osób decyduje się na wyjazdy zagraniczne w celu podjęcia sezonowej pracy zarobkowej. Należy pamiętać, że poszukiwania pracy powinny być niezwykle dokładne i zweryfikowane, aby być pewnym, że n
- Praca sezonowa, ale nie przymusowa Okres wakacji to czas, kiedy wiele osób decyduje się na wyjazdy zagraniczne w celu podjęcia sezonowej pracy zarobkowej. Zdarzają się, niestety, przypadki niezgodnych z prawem zachowań pracodawców, takie jak zmuszanie pracownika do pracy ponad jego siły, niegodziwe wynagrodzenie, czy bardzo złe warunki zakwaterowania. Jednakże praca za granicą w okresie wakacyjnym to także doskonała okazja do zarobienia dodatkowych pieniędzy, naukę języka oraz poznanie nowych ludzi. Należy pamiętać, że poszukiwan
- Handel ludźmi – policjanci radzą jak zadbać o swoje bezpieczeństwo Zjawisko handlu ludźmi może dotknąć każdego, bez względu na płeć czy wiek. Grupy przestępcze zajmujące się handlem ludźmi wykorzystują różne metody, aby zwerbować osoby szukające pracy. Także o problemie, jakim jest handel ludźmi, należy pamiętać każdego dnia, nie tylko w okresie wakacji czy urlopów. Warto więc wiedzieć jak ustrzec się przed takimi zjawiskami i gdzie udać się po pomoc, aby walczyć z procederem handlu ludźmi.
- Światowy Dzień Walki z Niewolnictwem Dzieci To święto, które ma zwrócić uwagę na dramat dzieci wykorzystywanych do niewolniczej pracy. Data 16 kwietnia nie jest przypadkowa. Upamiętnia Iqbala Masiha - chłopca z Pakistanu, którego w wieku 4 lat ojciec sprzedał do pracy do fabryki dywanów. Udało mu się uciec po 6 latach, a jego działalność przyczyniła się do uwolnienia 3 tysięcy dzieci.
- Policjanci rozmawiają z maturzystami o procederze handlu ludźmi Uczniowie kończąc szkołę średnią bardzo często stoją przed dylematem, co dalej zrobić ze swoim życiem. Możliwości jest wiele- można wybrać dalszą edukację, szukać pracy w kraju lub wyjechać za granicę. Spotkania z policjantami były doskonałą okazją do omówienia zagadnienia handlu ludźmi i pracy niewolniczej. Niestety jest to temat, gdzie w wielu przypadkach słyszymy: „mnie to nie dotyczy”.
- Handel ludźmi w Polsce Handel ludźmi jest zjawiskiem podlegającym dynamicznym przemianom, którego nasilenie zaobserwowano w Polsce na początku lat 90-tych. Obecnie Polska nie jest już tylko krajem pochodzenia ofiar, ale także krajem tranzytowym, przez który odbywa się transfer ofiar z Europy Wschodniej do Europy Zachodniej oraz krajem docelowym dla ofiar wykorzystywanych głównie w prostytucji i pracy przymusowej.
- Handel ludźmi w Polsce Handel ludźmi jest zjawiskiem podlegającym dynamicznym przemianom, którego nasilenie zaobserwowano w Polsce na początku lat 90-tych. Obecnie Polska nie jest już tylko krajem pochodzenia ofiar, ale także krajem tranzytowym, przez który odbywa się transfer ofiar z Europy Wschodniej do Europy Zachodniej oraz krajem docelowym dla ofiar wykorzystywanych głównie w prostytucji i pracy przymusowej.
- Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi 18 października w całej Unii Europejskiej obchodzony jest Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie tego dnia organy ścigania, w tym Policja, organizacje rządowe, jak i pozarządowe starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się przed nim ustrzec. W Komendzie Głównej Policji funkcjonuje specjalna infolinia i skrzynka e-mail, dzięki którym każdy, kto posiada informacje o przypadkach handlu ludźmi, może skontaktować się z policjantami. Pisząc na adres: handell
- Policjanci rozmawiają o procederze handlu ludźmi z poszukującymi pracy W ramach obchodzonego Europejskiego Dnia Przeciwko Handlowi Ludźmi mrągowska Policja wspólnie z Powiatowym Urzędem Pracy w Mrągowie zorganizowała spotkanie dotyczące procederu handlu ludźmi. Wspólne działania mają na celu przygotowanie osób bezrobotnych do wyjazdu do pracy za granicę oraz wyposażenie ich w niezbędną informację, która może okazać się potrzebna zarówno przed wyjazdem, jak również w miejscu pobytu.
- Światowy Dzień Walki z Handlem Ludźmi Handel ludźmi jest zbrodnią. To przestępstwo przeciwko wolności i życiu. To proceder, który uderza w godność, psychikę oraz prawa człowieka. 30 lipca w Światowy Dzień Walki z Handlem Ludźmi warto przypomnieć, jak nie stać się ofiarą tego przestępstwa.
- Praca sezonowa – jak nie stać się ofiarą handlu ludźmi! Sezon turystyczny zbliża się wielkimi krokami, ogłoszeń o pracę w wakacje lawinowo przybywa. Często młodzi ludzie po intensywnym roku szkolnym narzekają na brak pieniędzy na wydatki i letnie wyjazdy. Ponadto wzrastające koszty utrzymania oraz nieciekawe oferty pracy w najbliższej okolicy zmuszają coraz starsze osoby do poszukiwania pracy poza krajem. Właśnie wtedy pojawia się pierwsza myśl o wyjeździe do pracy za granicę. Czy zaryzykować, jeśli nie mamy tam żadnych znajomości?
- Policjanci rozmawiają o procederze handlu ludźmi z poszukującymi pracy W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu mrągowskiego, którzy wyjeżdżają lub planują wyjazd za granicę mrągowska Policja wspólnie z Powiatowym Urzędem Pracy w Mrągowie realizuje spotkania dotyczące procederu handlu ludźmi. Wspólne działania mają na celu przygotowanie osób bezrobotnych do wyjazdu do pracy za granicę oraz wyposażenie ich w niezbędną informację, która może okazać się potrzebna zarówno przed wyjazdem, jak również w miejscu pobytu.
- Historia jakich wiele… Młoda dziewczyna, nastolatka, ale już pełnoletnia, okres młodzieńczego buntu, poczucie niezrozumienia przez rodzinę, bliskich, wewnętrzny bunt na wszystko i wszystkich. Ucieczka w Internet, gdzie tak łatwe jest nawiązywanie kontaktów, w ten wirtualny świat, w którym tak łatwo wierzyć we wszystko i wszystkich po drugiej stornie „ekranu”. Udawanie na zewnątrz, że jest dobrze, wewnętrznie kłębiące się uczucia od euforii po marazm, smutek, wyobcowanie.
- Handel Ludźmi Temat, który możemy także określić jako współczesne niewolnictwo jest jednym z najbardziej okrutnych rodzajów przestępczości zorganizowanej i mimo podejmowania wielu działań ukierunkowanych na przeciwdziałanie temu procederowi w dalszym ciągu jest dużym problem. Ponadto, z uwagi na bardzo złożony charakter, jest to przestępstwo niezwykle trudne do wykrycia i udowodnienia a przestępcy ciągle szukają nowych sposobów na werbowanie kolejnych ofiar.