Tag profilaktyka
Rozmiar czcionki
- #Wiemcorobić – rusza kampania społeczna poświęcona ochronie dzieci przed zagrożeniami online Towarzystwo Przyjaciół Dzieci rozpoczyna ogólnopolską kampanię #wiemcorobić, której celem jest zwiększenie świadomości na temat zagrożeń, takich jak child grooming i sextortion. Kampania obejmie działania edukacyjne i prewencyjne skierowane do dzieci, rodziców oraz nauczycieli i ma pomóc rozpoznawać i przeciwdziałać niebezpieczeństwom kryjącym się w internecie.
- #JestemTuCZEKAM - jak rozpoznać osobę z zaburzeniami pamięci lub orientacji, potrzebującą pomocy? Kiedy mówimy o zaginięciach osób powyżej 65 roku życia zawsze musimy liczyć się z tym, że powodem takiej sytuacji może być stan zdrowotny seniora: problemy z pamięcią i koncentracją, mniejsza uważność, trudności w poruszaniu się, zwiększona męczliwość. Wszystkie te symptomy w połączeniu z zagubieniem się naszego podopiecznego, zwiększają ryzyko zagrożenia jego życia i zdrowia. Bardzo ważne, aby w takiej chwili pomoc przyszła w odpowiednim momencie.
- Bezpieczeństwo łączy pokolenia! Spotkania z dziećmi dotyczące bezpieczeństwa Mrągowscy policjanci włączyli się aktywnie w realizację Inicjatywy Lokalnej- Pomysłowe Mrągowo, w trakcie którego przekazali najmłodszym niezbędną wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa.
- Wszyscy wspólnie możemy zapobiegać tragediom Prawidłowe i skuteczne współdziałanie służb przyczynia się do wzrostu poziomu bezpieczeństwa na wodach i terenach przywodnych. Jednak nawet najlepsza praca funkcjonariuszy nie pomoże, jeśli w głowach turystów brakuje zdrowego rozsądku. Dlatego Wojewoda Warmińsko-Mazurski, policjanci, strażacy i ratownicy wodni wspólnie zaapelowali do osób przebywających na wodach Warmii i Mazur o zachowanie rozwagi i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.
- Pierwsza pomoc tonącemu Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie? akcji ratunkowej tonącemu najbardziej kluczową rzeczą jest czas. Trzeba szybko zareagować, żeby okres niedotlenienia u takiej osoby był jak najkrótszy.
- Nie bądź zombi! Twój przeciwnik cheatuje! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierow
- VI Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów W dniu 19 czerwca 2024 r. obchodzimy Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów. Przy okazji tego wydarzenia, już po raz szósty, Europejska Sieć Zapobiegania Przestępczości (EUCPN) wspólnie z Europolem, Komisją Europejską oraz z 23 krajami europejskimi rusza z kampanią „Stop włamaniom do domów”, której celem jest przypomnienie zasad bezpieczeństwa i zachęcanie do właściwego zabezpieczenia naszego dobytku, mieszkania czy domu.
- Bezpieczne Wakacje– profilaktyczne spotkania Ostatnie dni roku szkolnego to pracowity czas dla policjantów. To czas kiedy mrągowscy policjanci wykorzystują każdą wolną chwilę na promowanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa przed zbliżającymi się wakacjami.
- Handel ludźmi – policjanci radzą jak zadbać o swoje bezpieczeństwo Zjawisko handlu ludźmi może dotknąć każdego, bez względu na płeć czy wiek. Grupy przestępcze zajmujące się handlem ludźmi wykorzystują różne metody, aby zwerbować osoby szukające pracy. Także o problemie, jakim jest handel ludźmi, należy pamiętać każdego dnia, nie tylko w okresie wakacji czy urlopów. Warto więc wiedzieć jak ustrzec się przed takimi zjawiskami i gdzie udać się po pomoc, aby walczyć z procederem handlu ludźmi.
- Narkotyki i dopalacze zabijają – szkoda ciebie na takie patoklimaty! Narkotyki i dopalacze to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Dbając o bezpieczeństwo naszych bliskich i przyjaciół, nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas na dopalacze. Nigdy nie wiemy, jak organizm ludzki zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji chemicznej.
- Spotkanie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Mrągowie Policjanci oprócz służb patrolowych, które na co dzień można zauważyć na terenie powiatu mrągowskiego prowadzą również szereg spotkań profilaktycznych. W swoich działaniach starają się dotrzeć do szerokiego grona odbiorców jak przedszkolaki, młodzież szkolna, rodzice, seniorzy oraz między innymi osoby poszukujące pracy. Jedno z takich spotkań pt. „Aspekty prawne i zdrowotne zażywania środków odurzających w miejscu pracy i poza pracą” odbyło się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Mrągowie.
- Uważaj na publiczą sieć WI-FI! Bądźmy uważni w trakcie majowych wyjazdów! Publiczna sieć Wi-Fi jest coraz popularniejsza. Niemal każdy użytkownik smartfona z niej korzystał. Szybki rozwój nowych technologii to też czyhające zagrożenia. Przestępcy tworzą fałszywe sieci Wi-Fi.
- Jednośladem bezpiecznie do celu - motocykl Policja prowadzi akcję pn. Jednośladem bezpiecznie do celu, której priorytetem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo użytkowników pojazdów jednośladowych. Działania dotyczą między innymi motocyklistów.
- Jednośladem bezpiecznie do celu 1 kwietnia br. Policja rozpoczyna kolejną edycję ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. JEDNOŚLADEM BEZPIECZNIE DO CELU skierowaną do kierujących motocyklami, motorowerami, rowerami, a także hulajnogami elektrycznymi. Działania potrwają do 20 czerwca br.
- Uważajmy na włamania w związku z wielkanocnym wyjazdami W okresie wielkanocnym wiele osób wyjeżdża w celach wypoczynkowych w rodzinne strony lub miejsca turystyczne. Aby ten okres kojarzył się tylko z przyjemnym świętowaniem, zadbajmy o bezpieczeństwo naszych domów, mieszkań oraz mienia ruchomego, aby święta upłynęły tylko w dobrej atmosferze. Wielu kradzieży można by uniknąć, gdybyśmy sami byli ostrożni i dbali o właściwe zabezpieczenie naszej własności.
- Misiaczek Rozrabiaczek ukrył się w Przedszkolu „Nasze Pociechy” w Mrągowie W ramach nowego projektu stworzonego przez Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie „Świadomi- Mobilni” policjanci spotkali się z przedszkolakami, aby przeprowadzić zajęcia dot. zawodu policjanta i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci były doskonale przygotowane, a zajęcia jak zawsze upłynęły w niezwykle miłej atmosferze.
- Oszustwa na tzw. doradców inwestycyjnych Informujemy, że pomimo nieustannej edukacji i działań ostrzegawczych podejmowanych przez sektor finansowy nadal obserwujemy ataki oszustów tzw. DORADCÓW INWESTYCYJNYCH na klientów. Ostrzegamy, oszuści nie ustępują i kontaktują się z osobami, które przy pierwszym kontakcie nie były zainteresowane inwestycją. Oszuści ponawiają kontakt i używając socjotechniki informują o rzekomo zainwestowanych pieniądzach w imieniu klienta.
- Okazaja czyni złodzieja! Unikajmy pozostawiania wartościowych rzeczy "na widoku" Jak dochodzi do kradzieży? Najczęściej, gdy pokrzywdzony nieświadomie pomaga złodziejowi… „Okazja czyni złodzieja”, to przysłowie, które niestety sprawdza się w wielu przypadkach kradzieży. Pozostawiony z włączonym silnikiem samochód kusi przestępców, a dodatkowo ułatwia im popełnienie przestępstwa. Często w roztargnieniu, ale równie często z błahych powodów, ludzie pozostawiają cenne rzeczy bez odpowiedniego zabezpieczenia.
- Bezpieczne zakupy przedświąteczne Rozpoczyna się okres przedświątecznej gorączki zakupów w galeriach handlowych, sklepach i na targowiskach. Pochłonięci przygotowaniami często zapominamy o bezpieczeństwie. Jak co roku przed świętami policjanci radzą, jak bezpiecznie robić zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych oraz aby zachować w tym czasie szczególną ostrożność i uniknąć problemów.
- W "Dzień Wagarowicza" policjanci będą kontrolowali miejsca grupowania się młodzieży 21 marca to kalendarzowy pierwszy dzień wiosny i znany każdemu uczniowi "Dzień Wagarowicza”. Policjanci skupią się na prowadzeniu obserwacji i kontroli miejsc grupowania się młodzieży, sprzedaży wyrobów tytoniowych oraz alkoholu. Stanowczo reagować będą na agresywne zachowania, próby wandalizmu, zachowania, których ofiarami mogą być młodzi ludzie.