Tag stop włamaniom do domów
Rozmiar czcionki
- Stop włamaniom do domów! Kradzież z włamaniem jest przestępstwem kryminalnym, które pociąga za sobą nie tylko straty materialne, ale również bardzo często wiąże się z utratą poczucia bezpieczeństwa. Zdaniem psychologów ofiary włamań doświadczają stanów lękowych, cierpią na bezsenność i bóle głowy. Skutki psychologiczne są niekiedy poważniejsze niż utrata kosztowności.
- Jak zmniejszyć ryzyko włamania? Policjanci apelują i ostrzegają Włamywacze działają szybko, bez hałasu, najczęściej podczas nieobecności domowników. Przestrzegając kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa możemy odstraszyć albo zniechęcić włamywacza i ustrzec się przed utrata pieniędzy, biżuterii lub też innych wartościowych przedmiotów.
- VI Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów W dniu 19 czerwca 2024 r. obchodzimy Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów. Przy okazji tego wydarzenia, już po raz szósty, Europejska Sieć Zapobiegania Przestępczości (EUCPN) wspólnie z Europolem, Komisją Europejską oraz z 23 krajami europejskimi rusza z kampanią „Stop włamaniom do domów”, której celem jest przypomnienie zasad bezpieczeństwa i zachęcanie do właściwego zabezpieczenia naszego dobytku, mieszkania czy domu.
- V Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów 21 czerwca 2023 r. obchodzimy Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów. Z inicjatywy Europejskiej Sieci Zapobiegania Przestępczości (EUCPN), we współpracy z Europolem i Komisją Europejską, w 23 krajach już po raz piąty rusza kampania „Stop włamaniom do domów”, której celem jest przypomnienie zasad bezpieczeństwa i zachęcanie do właściwego zabezpieczenia dobytku, mieszkania czy domu.
- Jak zmniejszyć ryzyko włamania? Policjanci apelują i ostrzegają Włamywacze działają szybko, bez hałasu, najczęściej podczas nieobecności domowników. Przestrzegając kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa możemy odstraszyć albo zniechęcić włamywacza i ustrzec się przed utrata pieniędzy, biżuterii lub też innych wartościowych przedmiotów.
- W okresie ferii zimowych chrońmy nasze domy i mieszkania przed złodziejami W okresie ferii zimowych najczęściej decydujemy się na wyjazdy. Zadbajmy więc o to, by po powrocie nie spotkała nas nieprzyjemna niespodzianka. Pomyślmy o tym, jak odpowiednio zabezpieczyć swoje mieszkanie/dom. Nie ma idealnych zabezpieczeń przed włamaniem, ale sami możemy zminimalizować jego ryzyko. Zapoznajcie się z naszymi pora
- Kradną "na śpiocha" Działają pod osłoną nocy. Kiedy domownicy śpią, oni włamują się domu lub mieszkania i kradną wartościowe przedmioty. To sposób działania włamywaczy określany metodą „ na śpiocha”. Radzimy, co zrobić, aby nie stać się ofiarą przestępstwa i utrudnić kradzież rabusiowi.
- Wyjeżdżasz? Pamiętaj, włamywacz nie ma wakacji! Okres wakacyjny to czas, który szczególnie upodobali sobie złodzieje i włamywacze. „Stop włamaniom do domów” to kampania informacyjna, której celem jest przypomnienie kilku zasad bezpieczeństwa i zachęcenie do właściwego zabezpieczenia dobytku, mieszkania czy domu.
- Jak się ustrzec przed włamaniem do mieszkania Nikt nie chce być okradziony, szczególnie we własnym mieszkaniu. Niestety, złodzieje wykorzystując brak zabezpieczeń i ostrożności właścicieli, włamują się do mieszkań. Często wtedy łupem pada dobytek całego życia. Do kradzieży często dochodzi podczas urlopu, wtedy kiedy nasza ostrożność jest osłabiona.
- IV Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów 15 czerwca 2022 r. obchodzimy w tym roku Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów. Przy okazji tego wydarzenia już po raz czwarty rusza kampania „Stop włamaniom do domów”, której celem jest przypomnienie zasad bezpieczeństwa i zachęcanie do właściwego zabezpieczenia naszego dobytku, mieszkania czy domu. Kampania organizowana jest przez Europejską Sieć Zapobiegania Przestępczości (EUCPN) wspólnie z Europolem, Komisją Europejską oraz z 26 krajami europejskimi.