Tag bezpieczny senior
Rozmiar czcionki
- 6 zasad bezpiecznego seniora konsumenta Trudne do zrozumienia umowy, mała czcionka, nagabywanie przez akwizytora, oferowanie seniorom usług, z których nigdy nie będą korzystać – to główne problemy, z którymi zgłaszają się do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów osoby starsze. Podpowiadamy jak ochronić się przed nieuczciwymi praktykami handlowymi, na co zwracać uwagę. Oto sześć zasad bezpiecznego seniora konsumenta.
- Porozmawiajmy o bezpieczeństwie- możesz mieć na nie wpływ! Debata społeczna z seniorami Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu mrągowskiego policjanci zorganizowali i przeprowadzili debatę społeczną pod hasłem „Świadomy senior- bezpieczny senior”. W trakcie spotkania seniorzy mogli poznać swojego dzielnicowego i porozmawiać na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Przy okazji policjanci przedstawili zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda.
- BEZPIECZEŃSTWO SENIORÓW W kilku ostatnich latach seniorzy najczęściej padali ofiarami kradzieży, włamań i oszustw. Przestępcy wykorzystują łatwowierność i obniżony poziom czujności starszych i samotnych osób. Jednym z najczęściej popełnianych przestępstw na szkodę osób starszych jest oszustwo dokonywane metodami „na wnuczka” i „na policjanta”. Jest ono szczególnie dotkliwe, ponieważ bardzo często seniorzy w wyniku działania oszustów tracą oszczędności całego życia. Blisko 80 procent pokrzywdzonych stanowią osoby powyże